
Suriname aast op meer buitenlandse investeringen met steun van IDB
| suriname herald | Door: Redactie
Suriname wil meer buitenlandse investeerders binnenhalen en zet daarvoor in op modernisering van de investeringswetgeving, minder administratieve rompslomp en betere samenwerking tussen overheidsinstanties.
Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) heeft tijdens een regionale bijeenkomst van de Inter-American Development Bank (IDB) de steun van Suriname uitgesproken voor een nieuw investeringsnetwerk dat buitenlandse kapitaalstromen naar Latijns-Amerika en het Caribisch gebied moet stimuleren.
De bijeenkomst vond op 20 oktober plaats in het Renaissance Hotel en bracht vertegenwoordigers van 22 landen bijeen. Tijdens de Regional Policy Dialogue over handel, investeringen en concurrentievermogen werd het LAC Investment Network gelanceerd. Via dit platform moeten landen kennis en ervaringen uitwisselen om hun investeringsklimaat te verbeteren, meer buitenlandse ondernemingen aan te trekken en hun exportmogelijkheden te vergroten.
Economische groei blijft achter De noodzaak om meer investeringen aan te trekken blijkt volgens de IDB uit de economische prestaties van de regio. Latijns-Amerika en
Het verschil onderstreept volgens de ontwikkelingsbank het belang van maatregelen die investeringen stimuleren en het concurrentievermogen van landen verbeteren.
Het nieuwe netwerk moet daarbij een belangrijke rol spelen. Door samenwerking, het delen van succesvolle praktijkervaringen en gezamenlijke initiatieven kunnen landen hun positie op de internationale investeringsmarkt versterken.
Bouva: Suriname volledig gecommitteerd Minister Bouva sprak namens Suriname zijn felicitaties uit met de oprichting van het netwerk. Hij benadrukte dat het initiatief niet bij overleg moet blijven, maar concrete resultaten moet opleveren. “Suriname is volledig gecommitteerd aan het succes van dit netwerk”, verklaarde Bouva.
Volgens de bewindsman kan het netwerk door samenwerking en concrete actie tastbare resultaten opleveren voor de deelnemende landen en zelfs als voorbeeld dienen voor andere regio’s.
Regering wil obstakels voor investeerders aanpakken Suriname
Daaruit volgden vier prioriteiten die de regering wil aanpakken.
Een belangrijk onderdeel is de modernisering van het wettelijk kader voor investeringen. Daarnaast moet de nationale organisatie die verantwoordelijk is voor handels- en investeringspromotie worden versterkt.
Ook wil de regering de samenwerking tussen ministeries en andere betrokken instellingen verbeteren. Daarmee moet worden voorkomen dat gebrekkige afstemming de uitvoering van investeringsprojecten bemoeilijkt.
Een vierde maatregel is de ontwikkeling van een digitaal platform waarmee administratieve procedures voor investeerders eenvoudiger moeten worden. Dit moet de afhandeling van aanvragen efficiënter maken en onnodige bureaucratie terugdringen.
Niet alleen wetgeving, maar ook deskundigheid nodig Volgens Bouva zijn nieuwe regels en betere overheidsstructuren op zichzelf onvoldoende om buitenlandse
Suriname wil die capaciteit samen met andere landen in de regio ontwikkelen. De samenwerking binnen het nieuwe IDB-netwerk moet daaraan bijdragen.
Na afloop van de regionale dialoog voerde Bouva een afzonderlijk gesprek met een delegatie van de IDB. Daarbij stond de voortgang van het Foreign Investment and Export Promotion Program (SU-L1056) centraal. Dit door de IDB ondersteunde programma moet Suriname helpen zijn buitenlandse investerings- en exportpromotie te versterken.
Naast Bouva maakte ook Manodj Hindori, beleidsadviseur voor SITA- en Trade and Investment-aangelegenheden, deel uit van de Surinaamse delegatie.
| suriname herald | Door: Redactie




































