
Brunswijk over TAS-kwestie: President heeft dit alles in de hand gewerkt
| chronostimes | Door: Redactie
ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk heeft bij TBN Prime Alert verbaasd gereageerd op de uitspraak van de rechter in de zaak van Wendy Jap-A-Joe en de Transport Authority Suriname (TAS). De rechter heeft in kort geding Jap-A-Joe opgedragen de leiding binnen 24 uur over te dragen en al haar vorderingen afgewezen.
Brunswijk had een andere uitspraak verwacht, omdat de rechter in een eerdere zaak rond een TAS-directeur had beslist dat deze moest aanblijven. Hij benadrukte verbaasd te zijn dat de rechter geen rekening heeft gehouden met het eerdere vonnis.
AdvertisementHoewel de uitspraak van de rechter moet worden nageleefd, heeft Brunswijk Jap-A-Joe geadviseerd in hoger beroep te gaan en de zaak in een bodemprocedure uit te vechten.
Volgens de ABOP-voorzitter ging het niet om een functie voor de partij, maar om een ordelijke overdracht. Hij vindt dat de president
Daarbij benadrukte hij: “Maar omdat de president geen besluit had genomen, is dit gebeurd”. Ook stelde hij: “De president heeft dit alles in de hand gewerkt”.
Brunswijk vindt dat de president als aandeelhouder had moeten optreden en aangeven dat de termijn was verstreken en de overdracht moest plaatsvinden. Die instructie is volgens hem uitgebleven. De enige instructie was een voordracht tot schorsing. Over de overdracht is volgens hem niet gecommuniceerd.
Over de toekomst van Jap-A-Joe maakte Brunswijk duidelijk dat de partij naar een andere functie voor haar zal zoeken. Hij lichtte dat toe met de woorden: “Wij als partij gaan iets anders voor haar zoeken”. Dat hoeft volgens hem niet bij de overheid te
Daarnaast wees Brunswijk op een mogelijke functie bij zijn eigen bedrijf RoBruns, waar hij een directeur nodig heeft. Volgens hem zou Jap-A-Joe daar driemaal zoveel kunnen verdienen als bij TAS.
| chronostimes | Door: Redactie
































