• woensdag 19 August 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Botopasi wil uitbreiding elektriciteitsvoorziening

Botopasi wil uitbreiding elektriciteitsvoorziening

| chronostimes | Door: Redactie

Het zonnepaneelproject te Botopasi in het Boven-Suriname gebied loopt nog niet zoals het zou moeten. De districtscommissaris en de minister van Natuurlijke Hulpbronnen hebben hiervan reeds een schrijven ontvangen. Het gaat om een probleem van bijna twaalf tot dertien dorpen, hoorde Vice-President (VP) Gregory Rusland tijdens zijn werkbezoek op zondag 16 augustus 2026 te Botopasi. Het gaat om een uitbreiding van de electra voor het gebied.

De regeringsfunctionaris heeft tijdens de gehouden krutu uit eerste hand van de gemeenschap mogen aanhoren wat de noden zijn. De zonnepanelen, zo werd aangegeven, functioneren niet optimaal om de benodigde electra op te wekken. Er worden nog steeds generatoren ingezet om de accu’s op te laden, maar ook niet altijd is de brandstof aanwezig.

Naast het electraprobleem heeft de VP ook mogen aanhoren dat er slechts vijf onderwijzerswoningen zijn in het dorp. De leerkrachten

hebben zelf aangegeven dat zij hopen dat de schoolpakketten op tijd komen. De VP stelde hen direct gerust door aan te geven dat zaken reeds in de Raad van Ministers zijn goedgekeurd en wordt eraan gewerkt dat voor 1 oktober 2026 ook Botopasi wordt voorzien van het nodige.

De VP heeft verschillende dorpen aangedaan tijdens zijn werkbezoek en constateerde hij dat de problemen over het algemeen identiek zijn. Het is goed om zelf de problemen te zien en aan te horen, want wanneer hij met de president en ministers praat, weet hij wat er in de gemeenschap omgaat, sprak hij de aanwezigen toe. Daarbij heeft hij hen ervan verzekerd hard te werken, zodat ook zij die in het binnenland wonen het ook beter zullen hebben.

Redactie Chronos

| chronostimes | Door: Redactie