
Regering biedt 10% loonaanpassing: vakbeweging eist 25%
| chronostimes | Door: Redactie
De regering heeft tijdens de loonsonderhandelingen volgens Zunder gewezen op de pricecap op brandstofprijzen, die kort nadat de oorlog in het Midden-Oosten was begonnen, werd ingevoerd. Deze maatregel kost de staat SRD 350 miljoen, waardoor de financiële druk groot is. De regering overweegt de pricecap gefaseerd los te laten, wat gevolgen zou hebben voor de economie.
Daarnaast heeft de regering gesteld dat fiscale voorstellen van de vakbeweging, die gericht zijn op het verhogen van de belastingvrije grens van SRD 9.000 naar SRD 15.000, nog niet aan de orde kunnen zijn.
De vakbeweging heeft dit alles aangehoord en gaat aanstaande
De vakbeweging heeft een wensenpakket ingediend waarin zij een loonsverhoging van 25% eist. Volgens Zunder kunnen de loonsonderhandelingen snel worden afgerond als de vakbeweging de regering kan overtuigen van de juistheid van haar voorstellen.
De loonsonderhandelingen tussen de gezamenlijke vakbeweging en de regering zijn vorige week van start gegaan.
| chronostimes | Door: Redactie
































