
Waarnemend VHP-voorzitter Oehlers over slechte mediacampagne en gebrekkige communicatie
| | Door: Redactie
Waarnemend VHP-voorzitter Glenn Oehlers heeft tijdens het programma Welingelichte Kringen op radio ABC verklaard dat het partijbestuur nog intact is met alle functies. Volgens hem treedt de eerste ondervoorzitter op basis van de statuten op als waarnemer. Oehlers geeft aan dat hij al 16 jaar ondervoorzitter is, waarvan de laatste 10 tot 12 jaar als eerste ondervoorzitter. Het is volgens hem niet de eerste keer dat hij waarneemt.
Oehlers gaf aan dat de reguliere bestuursverkiezingen eind mei 2027 plaatsvinden. In aanloop daarnaartoe worden volgens hem verschillende handelingen uitgevoerd die moeten leiden tot correcte bestuursverkiezingen.
Volgens hem mag iedereen die ambitie heeft binnen de partij zich profileren, zolang men zich houdt aan de regels en respect toont. Hij stelt dat er reeds beweging zichtbaar is binnen de partij waarbij leden zich profileren.
Hij verwijst verder naar eerdere evaluatierapporten uit 2015 en 2020, waar volgens hem weinig mee is gedaan. Vorig jaar is opnieuw een evaluatie gestart, die nog niet publiekelijk is gemaakt en eerst in de districten is uitgevoerd.
In het evaluatierapport worden drie hoofdpunten genoemd. Ten eerste is op de dag van de verkiezingen zeer slecht gescoord en
Er is een agenda opgesteld met zowel voorbereidende als vervolgpunten richting de bestuursverkiezingen. Daarbij komen onder meer modernisering, digitalisering en professionalisering naar voren.
Wat het leiderschap betreft stelt Oehlers dat leiderschap niet alleen bij de voorzitter ligt, maar ook bij het bestuur. Volgens hem was er onvoldoende communicatie en onvoldoende controlemechanisme. Hij benadrukt dat niet personen zijn geëvalueerd, maar processen die niet goed zijn verlopen. Uiteindelijk is volgens hem gebleken dat het proces niet volledig op gang is gekomen.
Hij stelt verder dat een aantal VHP’ers in districten zoals Nickerie en Wanica niet zijn gaan stemmen, en vraagt zich af of deze mensen voldoende gemotiveerd door de partij waren. Het werk moet volgens hem plaatsvinden in het veld, huis aan huis, en niet alleen op het podium met mooie verhalen.
Volgens hem leefde bij sommigen de gedachte dat de VHP al gewonnen had, waardoor kiezers niet meer zijn gaan stemmen. Daarnaast stelt hij dat vier kandidaten zich hebben geprofileerd tijdens de afgelopen verkiezingen, terwijl het besluit van het bestuur een stemadvies was om op nummer 1 te stemmen, mede vanwege het nieuwe landelijke evenredigheidsstelsel en een onhandig stembiljet, om verwarring te voorkomen.
Oehlers benadrukt dat hij geen hoge publieke functie ambieert.
Redactie Chronos| | Door: Redactie


































