• woensdag 15 October 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Suriname benadrukt belang van samenwerking tijdens International Business Conference in Guyana

| abc-Suriname | Door: Redactie

Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, heeft namens president Jennifer Simons deelgenomen aan de International Business Conference (IBC) in Guyana. Tijdens deze conferentie op dinsdag 14 oktober 2025, benadrukte hij het belang van dit internationale platform dat beleidsmakers, investeerders, ontwikkelingspartners en ondernemers bijeenbrengt.

In zijn toespraak benadrukte minister Bouva de historische en culturele verbondenheid tussen Suriname en Guyana en de gezamenlijke ambitie van beide landen om duurzame welvaart, energiezekerheid en inclusieve ontwikkeling te bevorderen. “Suriname en Guyana delen meer dan grenzen — wij delen een visie van duurzame welvaart en inclusieve ontwikkeling voor onze bevolkingen”, gaf

de minister aan.

Ter illustratie verwees de minister naar recente ontwikkelingen in de olie- en gasindustrie, maar benadrukte dat deze sector slechts een onderdeel vormt van een bredere strategie gericht op economische diversificatie, innovatie en verantwoord partnerschap.

De Surinaamse bewindsman legde uit dat Suriname volop inzet op de versterking van het midden- en kleinbedrijf, de aantrekkelijkheid voor buitenlandse investeringen en het benutten van de strategische ligging tussen het Caribisch gebied en Zuid-Amerika.

Het beleid van Suriname richt zich op het creëren van een gunstig ondernemingsklimaat door hervormingen, versterking van instellingen, transparantie en het bevorderen van handel en publiek-private samenwerkingen. De minister

benadrukte hierbij het belang van economische diplomatie als middel om macro-economische ontwikkelingen om te zetten in kansen voor het bedrijfsleven en andere belanghebbenden.

De bewindsman legde daarnaast de nadruk op de unieke natuurlijke rijkdommen van Suriname, de biodiversiteit en de ambitieuze doelstellingen voor het behoud van het bos, waarbij minstens 90% van het bosareaal behouden blijft.

Minister Bouva nodigde investeerders en partners uit om gebruik te maken van de Suriname Investment and Trade Agency (SITA) als centraal aanspreekpunt voor investeringen en samenwerking. Hij benadrukte de noodzaak van regionale samenwerking, vooral met Guyana, om de CARICOM-markt te versterken en de connectiviteit van landbouw- en handelsketens te optimaliseren.

Ook verwees hij naar initiatieven voor een digitale, inclusieve economie, waarbij Micro-, Small- and Medium-sized Enterprises (MSME’s) en creatieve toeristische ondernemingen centraal staan, en het ontwikkelen van menselijk kapitaal door regionale mobiliteit van vakbekwaam personeel te bevorderen.

Tot slot benadrukte minister Bouva dat de conferentie het ideale platform biedt om ideeën om te zetten in partnerschappen en samenwerking te vertalen in concrete acties.

| abc-Suriname | Door: Redactie