
SKALIANS VERBODEN AAN DE GRENS MAAR TOEGESTAAN IN HET BINNENLAND
| united news | Door: Redactie
Hoewel de overheid hard optreedt tegen illegale goudwinning op grensrivieren, kiest zij binnen de landsgrenzen voor een gecontroleerde benadering van dezelfde activiteit. Met name op het Brokopondostuwmeer is inmiddels een gereguleerd systeem ingevoerd, waarbij ondernemers onder strikte voorwaarden met varende goudfabrieken mogen mijnen op de bodem van het meer.
Minister David Abiamofo stelt dat deze aanpak voortkomt uit de noodzaak om orde te scheppen in een sector die voorheen grotendeels ongecontroleerd opereerde. In het verleden waren tientallen zogeheten skalians actief, met name op de Marowijnerivier en de Lawa, waar de activiteiten tot milieuschade en diplomatieke spanningen met Frans-Guyana leidden. Die zijn
Tegelijkertijd heeft de overheid een duidelijk kader ontwikkeld voor goudwinning op het Brokopondostuwmeer. In een specifiek afgebakend gebied, op ruime afstand van de Afobakadam, mogen bedrijven opereren mits zij voldoen aan strikte vergunningsvoorwaarden.
Deze voorwaarden zijn vastgelegd in officiële beschikkingen, inclusief kaarten en limieten voor het aantal in te zetten baggerinstallaties.
Volgens de minister is het beleid erop gericht om economische activiteit mogelijk te maken zonder de milieuregels uit het oog te verliezen. De sector staat daarbij onder toezicht van een speciale monitoringscommissie, waarin verschillende overheidsinstanties vertegenwoordigd zijn.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie


































