
Rodríguez: arrestatie Maduro bracht Venezuela op ‘juiste weg’
| suriname herald | Door: Redactie
De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft de arrestatie van Nicolás Maduro door Amerikaanse troepen aangemerkt als een keerpunt voor Venezuela. Tijdens een ceremonie in Caracas stelde zij dat het land na de afzetting van Maduro “op de juiste weg” is gekomen.
Rodríguez, die eerder vicepresident was onder Maduro, nam de leiding in Venezuela over nadat Amerikaanse troepen hem in januari tijdens een operatie in Caracas hadden opgepakt. Volgens haar heeft de ontwikkeling niet alleen de binnenlandse politieke verhoudingen veranderd, maar ook de relatie met de Verenigde Staten een nieuwe richting gegeven.
De interim-president sprak tijdens de bijeenkomst over het herstel van diplomatieke betrekkingen met Washington. Die banden waren jarenlang verbroken. Rodríguez zei dat Venezuela en de Verenigde Staten hun verschillen via diplomatieke weg moeten kunnen oplossen.
“3 januari 2026 markeerde een keerpunt in de nationale politiek en in onze kijk op internationale relaties,” zei Rodríguez. Zij stelde dat het land
Sinds Rodríguez de leiding heeft overgenomen, heeft Venezuela de deur verder geopend voor particuliere investeringen en buitenlandse belangen. Tegelijk zijn Amerikaanse sancties tegen de Venezolaanse oliesector deels versoepeld, terwijl Washington en Caracas opnieuw diplomatieke contacten onderhouden. Zijn zoon, Nicolás Maduro Guerra, was aanwezig bij de toespraak van Rodríguez in Caracas.
Maduro zit samen met zijn vrouw, Cilia Flores, vast in het Metropolitan Detention Center in Brooklyn. Volgens de federale aanklacht wordt Maduro vervolgd voor samenzwering tot narcoterrorisme, samenzwering tot de invoer van cocaïne, het bezit en gebruik van machinegeweren en destructieve middelen in verband met drugshandel, en samenzwering tot wapenbezit. Flores wordt niet vervolgd voor narcoterrorisme, maar wel voor de vermeende cocaïne-importsamenzwering en de twee wapenfeiten.
Beiden hebben in januari onschuldig gepleit en blijven in voorlopige hechtenis in afwachting van het proces. Rechter Alvin
| suriname herald | Door: Redactie



































