• woensdag 05 August 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

President Simons over economisch beleid en voorbereiding op olie-inkomsten

| abc-Suriname | Door: Redactie

President Jennifer Simons heeft tijdens de regeringspersconferentie van maandag 3 augustus 2026 gesproken over het gevoerde financieel beleid, de staatsschuld en de voorbereiding op de verwachte inkomsten uit de olie- en gassector.

Volgens de president is bij de start van de regering gekozen voor een beleid waarbij terughoudend wordt omgegaan met overheidsuitgaven. Zij gaf aan dat de primaire begrotingsbalans inmiddels positief is.

Met het oog op de toekomstige olie- en gasinkomsten wil de regering de Wet Spaar- en Stabilisatiefonds aanpassen. Volgens Simons wordt hierover overleg gevoerd met internationale organisaties, financiële instellingen en deskundigen. De bedoeling is om een kader te creëren voor het beheer en de inzet van toekomstige inkomsten. Daarbij wordt onder meer gekeken naar mogelijke investeringen in sectoren zoals gezondheidszorg en huisvesting.

Tijdens de persconferentie ging de president ook in op de herschikking van de staatsschuld. Zij stelde dat deze maatregel nodig was omdat Suriname op korte termijn niet aan

bepaalde aflossingsverplichtingen zou kunnen voldoen. Door de herschikking zijn betalingsmomenten verschoven naar latere perioden. De schulden blijven echter bestaan.

Verder werd gesproken over de inzet van financiële middelen voor onder meer onderwijs, gezondheidszorg en huisvesting. Simons verwees daarbij naar het Nationaal Woningbouwfonds en projecten gericht op het verbeteren van schoolgebouwen. Volgens haar zal het herstel van het onderwijssysteem meerdere jaren in beslag nemen.

De president gaf daarnaast aan dat de regering werkt aan hervormingen binnen de Belastingdienst. Vijf belastingwetten liggen momenteel bij De Nationale Assemblee ter behandeling. Voor de hervorming wordt gebruikgemaakt van ondersteuning van internationale belastingdeskundigen, mede vanwege de toekomstige inkomsten uit de olie- en gassector en de goudsector.

| abc-Suriname | Door: Redactie