
Nationaal Leger heeft 39 militairen erbij
| abc-Suriname | Door: Redactie
Het Nationaal Leger is 39 militairen rijker. Zij hebben donderdag met succes de Elementaire Algemene Opleiding (EAO 25-01) afgesloten in de Ayoko Kazerne. Kolonel Justus Hew A Kee, commandant van het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO), merkte op dat de rang of stand van soldaat aangeeft dat deze groep het fundament is van de defensieorganisatie. “Dat wil zeggen dat er op jullie wordt gerekend en u mede zorgdraagt voor de veiligheid van onze geliefde Suriname. Dat zegt ook dat wanneer anderen slapen u wakker bent en u met hart en ziel werkt aan de veiligheid van ons geliefd land”, zei
Volgens kolonel Hew A Kee moeten de soldaten onthouden dat wanneer zij in hun uniformen lopen zij dan niet alleen zichzelf vertegenwoordigen, maar de totale defensieorganisatie. “Dat betekent dus dat u met geheven hoofd, voorbeeldig en met trots de Surinaamse organisatie vertegenwoordigt. U geeft ook voorbeeld aan uw omgeving. U bent een sneeuwbal rollende in u omgeving om ook andere jeugdigen mee te nemen in de discipline.
Zodat wij een geoliede en gedisciplineerde samenleving hebben”, aldus kolonel Hew A Kee, die deze soldaten adviseerde om met trots, plichtsbesef en trouw te zorgen voor veiligheid in Suriname. Kolonel Marven van
Jullie zijn tot het uiterste gedreven. Fysiek, mentaal, emotioneel en het voornaamste: jullie zijn niet gebroken. Jullie zijn gebogen, gegroeid en opgestaan. Jullie hebben geleerd om je team te vertrouwen, om rechtop te staan wanneer je benen trilden en om kracht te putten of te vinden in de stilte tussen commando’s. Jullie hebben een versie van jezelf gevonden die niet opgeeft. Deze versie verschijnt wanneer het moeilijk is. Maar onthoud: het uniform kan door individuen gedragen worden, maar het staat voor één collectieve kracht. En dat is: één team en één missie”, aldus kolonel Van Huisden.
Volgens de waarnemend bevelhebber kunnen deze 39 geoefende soldaten niet langer gerekend worden tot slechts individuen. Zij zijn bewakers, beschermers en maken deel uit van iets groter dan hunzelf. “Wees trots, voorbereid en wees de militair waarop ons land kan rekenen”, aldus kolonel Van Huisden.
| abc-Suriname | Door: Redactie