
Juspol-minister: ‘Ontheffing Isaacs als korpschef was sinds afgelopen maandag al bekend’
| waterkant | Door: Redactie
De ontheffing van Bryan Isaacs als korpschef was volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie in Suriname reeds vanaf afgelopen maandag al bij hem bekend, aangezien deze al in voorbereiding was. Alleen was voor hem nog niet duidelijk wanneer dat zou gebeuren.
Uiteindelijk heeft president Jenny Simons woensdagmiddag rond 17.00 uur de knoop doorgehakt en de politiebaas onder dankzegging ontlast uit zijn functie.
Eerder heeft ABOP-leider Ronnie Brunswijk aangegeven dat zijn partij deze post mag invullen.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Volgens Monorath worden politieke afspraken op politiek niveau gemaakt waar hij
“Ik ben als minister belast met Justitie en Politie en daarmee houd ik me bezig. Bij de vorige korpschef was er ook een selectieprocedure en daar waren er ook criteria voorgesteld.
Nu er een traject wordt ingezet, zullen de kandidaten worden geïdentificeerd. Je groeit in de organisatie en van daaruit komt de voordracht nadat je voldoet aan de criteria”, aldus Monorath in het programma ABC Actueel.
De bewindsman merkte
| waterkant | Door: Redactie