• dinsdag 16 September 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

IDB ondersteunt Suriname bij verbeteren luchtvaartveiligheid en regelgeving

| abc-Suriname | Door: Redactie

Vandaag vond de Civil Aviation Governance-workshop plaats, georganiseerd voor de luchtvaartsector. Tijdens deze bijeenkomst werd gewerkt aan het verbeteren van de wet- en regelgeving en de organisatiestructuren binnen de sector. De workshop werd mogelijk gemaakt met steun van de Inter-American Development Bank (IDB).

Adriana La Valley, directeur van de IDB in Suriname, zegt dat deze inspanningen een positieve impact moeten hebben op het toezicht op de veiligheid in de luchtvaart. Dit is bovendien een belangrijke stap richting het schrappen van Surinaamse luchtvaartmaatschappijen van de zwarte lijst van de Europese Unie (EU).

Ook president Jennifer Geerlings-Simons kwam aan het woord. Volgens haar

is er nog veel werk te doen om het wettelijk kader en de juridische instellingen binnen de luchtvaartsector te versterken. De EU heeft toegezegd ondersteuning te bieden. In oktober starten daarom trainingen om de sector verder te begeleiden.

Ten aanzien van de blacklisting gaf president Geerlings-Simons verder aan dat in de eerste fase van de besprekingen over de luchtvaartsector voorbeelden zijn besproken van landen die tussen de vier en negen jaar nodig hadden om van de zwarte lijst te worden verwijderd. Ook is er toen gesproken over een land dat sneller van de zwarte lijst is gehaald. Binnenkort zal er hierover

nader onderzoek worden gedaan.

| abc-Suriname | Door: Redactie