• dinsdag 14 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
e-Gov vergroot bewustzijn over cybercriminaliteit

e-Gov vergroot bewustzijn over cybercriminaliteit

| chronostimes | Door: Redactie

Het directoraat e-Government (e-Gov) heeft op maandag 13 juli 2026 in de Royal Ballroom van Hotel Torarica de tweede workshop Cyber Security Awareness georganiseerd voor leidinggevenden van verschillende ministeries. De bijeenkomst maakt deel uit van de inspanningen om het bewustzijn over cybercriminaliteit verder te vergroten. De eerste workshop, tevens de openingssessie, vond plaats op woensdag 3 juni 2026 en was gericht op IT-medewerkers en andere ambtenaren van diverse overheidsinstanties.

De workshops worden op initiatief van e-Gov en in samenwerking met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) georganiseerd. Ze maken deel uit van een reeks trainingen die worden verzorgd door IT-professionals van gerenommeerde cybersecuritybedrijven in Suriname.

Directeur Llydion Dalfour van e-Gov benadrukte in zijn toespraak dat steeds meer gegevens en processen afhankelijk zijn van technologie. Volgens hem biedt deze ontwikkeling grote kansen voor meer efficiëntie, transparantie en een betere dienstverlening aan burgers.

Tegelijkertijd wees

Dalfour erop dat digitalisering ook nieuwe verantwoordelijkheden met zich meebrengt. Iedere nieuwe digitale dienst, ieder systeem en iedere verbinding brengen volgens hem ook nieuwe risico’s met zich mee, terwijl cybercriminelen steeds professioneler worden. Het doel van de workshops is daarom tweeledig: het vergroten van het bewustzijn, met name onder beleidsmakers, en het delen van praktische technische tips en handvatten.

Krish Dwarkasing, IT Security Consultant bij OMNI Information Security Consultancy N.V., benadrukte tegenover de Communicatie Dienst Suriname (CDS) het belang van cybersecurity. Hij stelde dat organisaties in toenemende mate afhankelijk zijn van data en kritieke systemen. Volgens hem draait cybersecurity of informatiebeveiliging om het beschermen van gegevens tegen de risico’s en bedreigingen waarmee organisaties worden geconfronteerd.

Dwarkasing wees erop dat zowel externe als interne dreigingen bestaan. Daarom is het volgens hem van groot belang dat zowel individuen als organisaties zich bewust zijn van deze risico’s

en passende maatregelen treffen. Ook onderstreepte hij het belang van goed beleid om informatiebeveiliging effectief te kunnen waarborgen.

Marlon Roosveld, lid van het managementteam van de Douane, gaf aan dat de workshop van groot belang is voor zijn organisatie, omdat daar met persoons- en bedrijfsgegevens wordt gewerkt. Volgens hem is het belangrijk dat medewerkers worden getraind en zich bewust zijn van de gevolgen van een mogelijke cyberaanval.

Redactie Chronos

| chronostimes | Door: Redactie