• zondag 19 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Drugsdealer ‘Dogla’ valt klant met bijl aan na ruzie over drugs; camerabeelden spreken hem tegen

| waterkant | Door: Redactie

Een 28-jarige vermeende drugsdealer bekend als ‘Dogla’, is aangehouden nadat hij een klant met een bijl zou hebben aangevallen na een mislukte drugsdeal. De verdachte M.R. beschuldigde het slachtoffer ervan met drugs en geld te zijn gevlucht, maar uit camerabeelden bleek volgens het Korps Politie Suriname dat die beschuldiging onjuist was.

Het incident begon op dinsdag 14 juli in de omgeving van de Kankawastraat. De 27-jarige V.O. ging daar volgens de politie naar een winkel om verdovende middelen te kopen bij M.R., die de drugs vanuit zijn voertuig zou verkopen. Nadat het slachtoffer had betaald, vertelde de verdachte dat hij de verdovende middelen niet kon vinden en stuurde hij de koper weg.

Later die dag werd V.O. bij zijn woning geroepen. Daar zou M.R. hem plotseling met een bijl hebben aangevallen. Volgens de verdachte had het slachtoffer de drugs en zijn geld uit het voertuig weggenomen.

Het slachtoffer deed daarop aangifte bij politiebureau

Livorno. Aan de hand van zijn verklaring en een signalement startte de politie een onderzoek. M.R. werd vervolgens op vrijdag 17 juli opgespoord en aangehouden op het adres waar hij verbleef.

Tijdens het onderzoek verklaarde de verdachte dat hij verdovende middelen verkoopt. Ook gaf hij toe dat hij het slachtoffer met een scherp voorwerp had aangevallen. Camerabeelden toonden volgens de politie echter aan dat het slachtoffer niets uit het voertuig van de verdachte had meegenomen.

Bij de aanhouding troffen agenten een bijl, 15 gram hasj, een geldbedrag en illegale sigaretten aan. De hasj is in beslag genomen en overgedragen aan de Narcoticabrigade. Na overleg met het Surinaamse Openbaar Ministerie is M.R. in verzekering gesteld.

| waterkant | Door: Redactie