
Oso Biri, het nieuwe ‘eigen ambachtelijk gebrouwen’ bier – Parbode Sneak Peek
| parbode.com | Door: Redactie
Dat er bij elk gerecht ook een speciaal culinair biertje past, is bij veel Surinamers nog ongewoon. Maar daar komt snel verandering in als het aan bierondernemer Robert Chin Fo Sieeuw ligt. Met zijn eigen microbrouwerij Wan Bon Brewing, niet ver van het uitgaanscentrum, brouwt hij op aanvraag zijn eigen ‘culinaire ambachtelijke’ bieren.
Tekst Arjen Stikvoort
Het interview begint met een vraag van Chin Fo Sieeuw zelf. “Kent u het verschil tussen pils en bier?” Hij geeft een heldere uitleg. “Pils is bodemgisting. De smaak wordt daardoor ruim vóór het bottelen bepaald via een procedé. Ale bier dat wij op ambachtelijke manier brouwen, is heel wat anders. Dat bier wordt gemaakt door oppervlaktegisting. Wij gisten op de kop. We kunnen hiermee de smaak tot het allerlaatste moment beïnvloeden.” En dat is revolutionair voor Suriname. “Mensen kennen dit nog niet en men is razend enthousiast als ze de smaak eenmaal proeven.
” Chin Fo Sieeuw heeft
Maar hij gaat veel verder dan zijn eigen bar waar momenteel drie koks en drie barmannen werken. Met zijn microbrouwerij kan men zelf bier brouwen en labelen. “Ben je jarig, of heb je een ander evenement te vieren of wil je met je bedrijf een middag aan teambuilding doen, dan helpen
De ondernemer is niet van de reclame. “Nee, we willen niets opdringen. Hier in de bar vieren we onze vrijheid waarvoor we lange tijd hebben gevochten. De klant kan zelf zijn bier kiezen uit onze veertigtal tellende assortiment, pakt het desnoods zelf uit de koelkast. Daarnaast staan we niet onwelwillend tegenover het bestellen van een biersoort uit het buitenland. Want alle achtduizend verschillende biermerken hebben we helaas niet in huis.”
Omu snesi
Dat de ondernemer een vreemde eend in de bijt was, was de autoriteiten waar hij de papieren aanvroeg om zijn bieronderneming te mogen starten, al gauw duidelijk.
Lees het hele artikel in het januarinummer van de Parbode.
Nu ook digitaal abonneren mogelijk
Bron: https://www.parbode.com/oso-biri-het-nieuwe-eigen-ambachtelijk-gebrouwe…
| parbode.com | Door: Redactie




































