
BIZA belooft verkiezingspersoneel zo snel als mogelijk uit te betalen
| abc-Suriname | Door: Redactie
Het Ministerie van Binnenlandse Zaken is wederom gestart met de betalingen van het verkiezingspersoneel. Er was een onderbreking vanwege de begroting over 2025 die moest worden goedgekeurd. Daarop is een bedrag van SRD 70 miljoen opgenomen voor de afhandeling. Nasier Eskak, de directeur van BIZA, verwacht dat de openstaande rekeningen hiermee worden betaald.
Het overwerk van het verkiezingspersoneel kost ruim SRD 25 miljoen. Dit moest erbij op de begroting vanwege hertellingen. Ook moeten enkele leveranciers nog betaald worden. Binnen een periode van twee weken wordt ernaar gestreefd het volledige verkiezingspersoneel uit te betalen; BIZA had immers het voornemen niet later
Er waren tussen de 8000 en 9000 mensen betrokken bij de verkiezingen. Op de 673 stembureaus ging het om 6730 stembureauleden. Daarnaast is het het personeel van BIZA en CBB erbij gekomen en waren 300 in paraatheid gebracht die ook vergoedt moeten worden.
| abc-Suriname | Door: Redactie