
Analyse: Evaluatie na één jaar regering – een 4 voor minister Tsang
| chronostimes | Door: Redactie
Vanaf zijn aantreden wordt er steeds gewezen op vijf jaar achterstallig onderhoud binnen het ministerie. Minister Stephen Tsang zinspeelde daarnaast op mogelijke onderzoeken binnen het ministerie. Na een jaar is er echter weinig naar buiten gekomen over mogelijke onderzoeken.
De minister deed ook enkele opvallende uitspraken. Zo wilde hij het kunstwerk “I Love OW” veranderen in “I Love OM”, met verwijzing naar mogelijke onderzoeken. Verder zei hij dat “buitenmannen en vrouwen” gratis zouden hebben getankt. Tot op heden is geen namenlijst gepubliceerd en is er niets meer over deze uitspraken vernomen.
Aan de andere kant heeft de minister verschillende dienstvoertuigen, machines en brushcutters teruggehaald. Daarnaast is gewerkt aan het ophalen van lozingen en kanalen.
Ondanks deze inhaalslag liepen grote delen van het land steeds onder water. Ook het beheer van de sluizen bleek problematisch. Volgens berichten van buurtbewoners werden sluizen niet
Een van de grootste ergernissen was de slechte staat van de Van ’t Hogerhuysstraat. Het herstel liet lang op zich wachten, waarbij de vertraging werd toegeschreven aan een lopende rechtszaak. Ook het besluit van de Staat om vorig jaar het hoger beroep in deze kwestie in te trekken, roept vragen op. Hierdoor blijft de vraag bestaan of de weg mogelijk eerder aangepakt had kunnen worden. Tegelijkertijd werd aangegeven dat reparatiewerkzaamheden nooit verboden waren, zoals Baitali zelf verklaarde. Door deze gang van zaken blijft onduidelijk waarom de aanpak zolang heeft geduurd en waarom
Inmiddels zijn de werkzaamheden aan de Van ’t Hogerhuysstraat eindelijk begonnen. Ook andere wegen worden geasfalteerd en gerehabiliteerd. Het ophalen van kanalen en lozingen gaat verder.
De spraakmakende uitspraken van de minister zonder zichtbaar vervolg, de ingezette werkzaamheden en de uiteindelijke resultaten laten een gemengd beeld zien. Hoewel er stappen zijn gezet, verlopen onderhoud en uitvoering nog te traag. Gebieden hebben langdurig onder water gestaan en de aanpak van de achterstanden vraagt om meer tempo.
Daarom krijgt minister Tsang voor zijn optreden in het eerste regeringsjaar een 4.
| chronostimes | Door: Redactie



































