• donderdag 11 December 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

531,1 kg cocaïne vernietigd bij drugsverbranding te Kraka

| waterkant | Door: Redactie

Wetsdienaren van de afdeling Narcotica Brigade van het Korps Politie Suriname hebben op woensdag 10 december een grote hoeveelheid in beslag genomen drugs verbrand te Kraka in het district Para.

Deze verbranding vond plaats onder toezicht en leiding van een officier van justitie bij het Openbaar Ministerie en de minister van Justitie en Politie, Harish Monorath, die voor oriëntatie ter plaatse was.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Het betreft in deze een partij drugs die vanaf de periode van zaterdag 18 oktober tot en met maandag 8 december in beslag is genomen.

Naast

17 stuks XTC -pillen, bedroeg het totale gewicht van de vernietigde drugs ruim 539 kilogram en betrof onder andere 531197.19 gram (531.1 kg) cocaïne in vaste vorm, 7234.76 gram (7.2 kg) marihuana, 5609.86 gram (5.6 kg) hasj en 927.83 gram Metham (Sukru).

Deze omvangrijke hoeveelheid drugs is een resultaat van diverse gerichte en succesvolle acties van de politie in de afgelopen periode. De inbeslagnames vonden plaats bij verschillende operaties, waaronder drugsinvallen op diverse locaties, onderscheppingen bij postbedrijven, aanhoudingen van drugskoeriers en -verkopers, en onderscheppingen bij de grensposten.

Een kleine hoeveelheid werd aangetroffen bij arrestanten in cellenhuizen op diverse politiebureaus, terwijl de grootste

vangst werd gedaan bij verdachten op het politiebureau Uitvlugt.

| waterkant | Door: Redactie