
‘Wroko Foe Mek Moni’ levert 21 gecertificeerden af
| waterkant | Door: Redactie
Het landelijk project ‘Wroko Foe Mek Moni’ heeft op donderdag 3 juli 21 gecertificeerden afgeleverd te Magenta. De cursisten hebben met succes de vaktraining Textiele Werkvormen, verzorgd door de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), afgerond.
Wat deze groep bijzonder maakte, is dat de cursisten zelf contact hadden opgenomen met de SAO met het verzoek om de training Textiele Werkvormen te mogen volgen, nadat zij via de media over ‘Wroko Foe Mek Moni’ hadden gehoord.
Alle deelnemers ontvingen naast een certificaat ook een naaimachine en materiaal, zodat zij direct aan de slag kunnen. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ),
Mac Andrew gaf aan dat deze motivatie duidelijk zichtbaar was in het hoge percentage geslaagden, maar ook in de leergierigheid van de deelnemers en hun bereidheid om zelf te voorzien in materiaal.
Mac Andrew benadrukte het belang van vaktrainingen, omdat deze zowel economische als sociale voordelen opleveren: ze vergroten de kansen op de arbeidsmarkt én leiden, in het geval van textiele werkvormen, tot besparingen
Behalve de bewindsman kwamen ook Madhoeri Moenesar (namens de Raad van Bestuur van SAO), SAO-directeur Joyce Lapar, en de directeur van de Savitrie Muloschool, de heer Mathoera, aan het woord. Alle sprekers feliciteerden de cursisten met hun behaalde resultaat. Moenesar moedigde hen aan om de opgedane kennis in te zetten voor een deeltijdse of fulltime baan.
Lapar prees de sterke motivatie van de groep en bedankte hen voor het feit dat zij niet hadden geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training. Zij informeerde de deelnemers tevens dat zij naast een naaimachine ook het materiaal ontvangen waarop zij recht hebben.
Mathoera benadrukte dat de cursisten trots op zichzelf mogen zijn, omdat zij in hun toekomst hebben geïnvesteerd – en dat met succes.
| waterkant | Door: Redactie