• woensdag 01 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Mexico verslaat Ecuador en bereikt achtste finales WK 2026

Mexico verslaat Ecuador en bereikt achtste finales WK 2026

| suriname herald | Door: Redactie

Mexico heeft zich met een overtuigende 2-0-zege op Ecuador geplaatst voor de achtste finales van het WK 2026. Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten in de eerste helft het verschil voor de gastheer, die op eigen veld opnieuw geen tegendoelpunt incasseerde. Voor Mexico is het de eerste gewonnen knock-outwedstrijd op een WK sinds 1986.

De wedstrijd in het Mexico City Stadium begon ruim een uur later dan gepland vanwege zwaar onweer en bliksem in de omgeving van het stadion. De vertraging temperde de sfeer in de uitverkochte arena echter niet. Toen de spelers uiteindelijk het veld betraden, zette het thuispubliek Mexico direct massaal achter de ploeg.

Mexico begon met veel energie en zocht vanaf de eerste minuten de aanval. De thuisploeg probeerde Ecuador onder druk te zetten met snel combinatiespel en aanvallen via de flanken. Ecuador kreeg wel een belangrijke mogelijkheid om op voorsprong te komen, maar John Yeboah zag

zijn inzet op de paal belanden.

Niet veel later sloeg Mexico toe. Quiñones brak door na een snelle aanval, hield zijn verdediger van zich af en schoot de bal hard voorbij doelman Hernán Galíndez. De openingstreffer bracht het stadion in extase en gaf Mexico nog meer vertrouwen in het vervolg van de eerste helft.

Ecuador probeerde na de 1-0 weer grip op de wedstrijd te krijgen, maar kreeg al snel een tweede tegenvaller te verwerken. Een fout in de opbouw werd door Mexico afgestraft. Jiménez kreeg buiten het strafschopgebied ruimte om uit te halen en plaatste de bal overtuigend in het doel. Daarmee stond Mexico nog voor rust op 2-0.

De ervaren spits was opnieuw een belangrijke schakel in het Mexicaanse aanvalsspel. Ook de 17-jarige Gilberto Mora liet zich gelden op het middenveld. De jonge Mexicaan speelde met lef, vroeg om de bal en droeg bij aan de hoge intensiteit

waarmee Mexico de wedstrijd aanvloog. Volgens Spaanse media is Mora met zijn optreden een van de jongste spelers ooit in een knock-outwedstrijd op een WK.

Na rust moest Ecuador nadrukkelijker naar voren om de aansluiting te vinden. De Zuid-Amerikanen hadden meer balbezit, maar liepen vooral vast op de goed georganiseerde defensie van Mexico. De thuisploeg verdedigde compact, gaf weinig ruimte weg en bleef gevaarlijk in de omschakeling.

Ecuador kreeg in de tweede helft nog enkele mogelijkheden, maar wist de Mexicaanse doelman niet echt voor grote problemen te stellen. De ploeg van bondscoach Sebastián Beccacece miste de rust en scherpte om de wedstrijd alsnog open te breken. Mexico hield de controle en speelde het duel volwassen uit.

In de blessuretijd liep de frustratie bij Ecuador verder op. Verdediger Piero Hincapié kreeg na een VAR-moment een rode kaart, waardoor Ecuador de wedstrijd met tien man beëindigde. De uitsluiting vormde het slotstuk van

een teleurstellende avond voor de Ecuadorianen, die het toernooi hierdoor moeten verlaten.

Mexico boekte met de overwinning zijn vierde zege op rij op dit WK en heeft in die vier wedstrijden nog geen doelpunt tegen gekregen. De ploeg van bondscoach Javier Aguirre kan daardoor met veel vertrouwen toewerken naar de volgende ronde. De Mexicanen spelen in de achtste finales opnieuw in Mexico-Stad tegen de winnaar van het duel tussen Engeland en DR Congo.

De overwinning heeft in Mexico extra betekenis, omdat het land op eigen bodem lange tijd wachtte op een nieuwe knock-outzege op een WK. In 1986 bereikte Mexico als gastland de kwartfinales, maar sindsdien strandde El Tri in meerdere toernooien in de eerste knock-outronde. De zege op Ecuador geeft de thuisploeg nu hoop op een nieuw historisch WK-hoofdstuk.

| suriname herald | Door: Redactie