
WILLEM-ALEXANDER KOMT BEGIN DECEMBER VOOR 3 DAGEN NAAR SURINAME
| united news | Door: Redactie
Foto: De Nederlandse koning Willem-Alexander en zijn vrouw koningin Máxima | Auteur: Armand Snijders De Nederlandse koning Willem-Alexander en zijn vrouw koningin Máxima komen op maandag 1 december naar Suriname voor een driedaags staatsbezoek. Dit heeft de Rijksvoorlichtingsdienst in Den Haag vrijdag meegedeeld.
Het koninklijk paar komt formeel op uitnodiging van president Jennifer Geerlings-Simons naar de voormalige kolonie. Maar het is vooral het initiatief van voormalig president Chandrikapersad Santokhi geweest dat de koning nu een officieel bezoek aan Suriname gaat brengen.
Hij heeft er in zijn regeerperiode (van 2020 tot 2025) meermalen op aangedrongen dat het staatshoofd deze kant op zou komen
Het staatsbezoek zal volgens de RVD in het teken staan ‘van de brede samenwerking tussen Suriname en het Koninkrijk der Nederlanden en de warme banden tussen onze gemeenschappen.
Met oog voor het gedeelde verleden zal het bezoek gericht zijn op onze samenwerking, uitwisseling en toekomstige partnerschappen op tal van terreinen’.
De koning was eigenlijk uitgenodigd voor de viering van een halve eeuw onafhankelijkheid van Suriname op 25 november, die zijn moeder prinses Beatrix
De Nederlandse demissionaire premier Dick Schoof zal namens zijn land de feestelijkheden rond de vijftigste verjaardag van het land wel bijwonen. Over het precieze programma van het koninklijk stel zijn nog geen mededelingen gedaan. Dat wordt in een later stadium bekendgemaakt.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie