
Vlaggenparadeproject van start op O.S. 2 Geyersvlijt
| abc-Suriname | Door: Redactie
Ter bevordering van nationale betrokkenheid en vaderlandsliefde onder de jeugd, is op dinsdag 11 november op de O.S. 2 Geyersvlijt aan de Jouli Coeurstraat het officiële startsein gegeven voor het Vlaggenparadeproject. Dit initiatief is afkomstig van de Commissie 50 jaar Srefidensi, in het kader van de viering van 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van Suriname op 25 november.
Binnen dit project dat financieel ondersteund wordt door Zijin Rosebel Gold Mines N.V. zullen 300 scholen landelijk worden voorzien van vlaggen en toebehoren, met als doel het traditionele hijsen van de vlag op scholen – een symbool van eerbied en nationale trots –
Minister Lalinie Gopal van Jeugdontwikkeling en Sport (JOS) sprak haar waardering uit voor dit initiatief en benadrukte het belang van vaderlandsliefde onder jongeren. “Het was bijzonder om te zien hoe de kinderen met eerbied het volkslied ten gehore brachten. Mijn complimenten gaan uit naar de leerkrachten die, ondanks alle uitdagingen, dagelijks bijdragen aan de vorming van onze kinderen”, aldus de minister.
Ze voegde eraan toe: “Als minister van Jeugdontwikkeling en Sport geloof ik dat deze momenten van nationale verbondenheid even belangrijk zijn als wat er in de klas of op het sportveld geleerd wordt. Hier leren onze
Commissievoorzitter Klebert Drenthe gaf aan dat het project een belangrijke bijdrage levert aan natievorming. Hij riep scholen op om de vlaggenparades structureel te blijven uitvoeren en zorg te dragen voor het onderhoud, zodat dit nationale symbool duurzaam zichtbaar blijft op schoolterreinen.
Schoolleider Sharita Parahoe sprak namens het schoolteam haar trots uit. “Bij het groeten van de vlag kijken wij niet alleen terug op onze geschiedenis, maar vooral vooruit naar een toekomst waarin de kinderen van vandaag de leiders van morgen zijn.
| abc-Suriname | Door: Redactie



































