• zondag 25 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Suriname 2050: Routekaart naar duurzaam gebruik van olie-inkomsten

| snc.com | Door: Redactie

Ambassadeur Marten Schalkwijk, voorzitter van de Strategische Groep Olie- en Gasbeleid, roept de Surinaamse overheid op om de verwachte olie-inkomsten vanaf 2028 verstandig en toekomstgericht te besteden. De werkgroep waarvan hij deel uitmaakt, heeft het rapport Suriname 2050 opgesteld en onlangs aangeboden aan president Chan Santokhi.

De werkgroep blijft actief, want verschillende deskundigen werken aan een plan voor de ontwikkeling van diverse sectoren. Volgens Schalkwijk mag de samenstelling van een nieuwe regering na de verkiezingen geen invloed hebben op deze nationale koers. “Er is een solide basis gelegd om gezamenlijk na te denken over hoe we ons land duurzaam kunnen ontwikkelen,” aldus de

ambassadeur in gesprek met Radio ABC.

Hij noemt de verwachte olie-inkomsten Surinames “tweede grote kans sinds de onafhankelijkheid” en benadrukt dat er consistent beleid nodig is om die optimaal te benutten. “Het gaat erom dat we deze middelen inzetten als motor voor brede en duurzame groei.”

De Strategische Groep heeft hiervoor een tussentijds verslag opgesteld, waarin duidelijke aanbevelingen staan. Dit document moet leiden tot een finaal rapport, gebaseerd op publieke en sectorale discussies, dat voor iedereen beschikbaar zal zijn.

Tot slot waarschuwt Schalkwijk voor gemakzucht: “De opbrengsten

van olie zullen niet automatisch zorgen voor een betere toekomst. Daarvoor moet hard gewerkt worden en moet iedereen zijn verantwoordelijkheid nemen.”

| snc.com | Door: Redactie