• dinsdag 08 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname
default

Simons en Santokhi bespreken voorbereidingen inauguratie nieuwe president en vicepresident

| waterkant | Door: Redactie

President Chandrikapersad Santokhi en president-elect Jennifer Simons hebben vandaag, maandag 7 juli 2025, een constructief vervolggesprek met elkaar gevoerd op het Kabinet van de President. Dit stond in het teken van een soepele en verantwoorde overdracht van de regeermacht in Suriname.

De focus van het gesprek lag op de voorbereidingen voor de inauguratie van de nieuwgekozen president en vicepresident, welke gepland staat op 16 juli 2025. Naast de organisatorische en protocollaire zaken, zoals de uitnodigingen voor buitenlandse gasten en de ceremoniële handelingen, is er constructief gesproken over lopende beleidszaken die een naadloze voortzetting vereisen.

Een essentieel onderdeel van de besprekingen is de

informatievoorziening. President-elect Simons heeft aangegeven geïnformeerd te willen worden over de actuele financiële situatie van het land. Hiertoe is reeds een onderhoud met de minister van Financiën en Planning gepland. Daarnaast is er een vervolgafspraak gemaakt met president Santokhi om urgente beleidsdossiers en andere actuele aangelegenheden te behandelen.

Tijdens het overleg kwamen diverse belangrijke onderwerpen aan bod. Er is in een open sfeer gesproken over de uitdagingen bij parastatale bedrijven zoals SLM, EBS, Grassalco en de TAS. De president-elect zal zich de komende periode nader laten informeren over onder meer de situatie bij de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), het energievraagstuk en

de doorlichting van staatsbedrijven.

Om een efficiënte transitie te faciliteren, heeft president Santokhi het recent gerenoveerde Perscentrum op het Kabinet van de President ter beschikking gesteld aan het team van de president-elect. Dit stelt hen in staat om, in samenwerking met het uitredende team, de overdracht zorgvuldig voor te bereiden.

Beide leiders benadrukken het nationale belang van een soepele en transparante overgangsperiode en hebben toegezegd de komende dagen, de overgangsgesprekken voort te zetten.

| waterkant | Door: Redactie