
Santokhi kiest voor voortzetting van dienstbaarheid in DNA
| snc.com | Door: Redactie
Oud-president Chandrikapersad Santokhi heeft besloten zijn zetel in De Nationale Assemblee (DNA) te aanvaarden. Daarmee kiest hij er bewust voor om ook na zijn presidentschap actief bij te blijven dragen aan het landsbestuur – een stap die zowel opmerkelijk als bewonderenswaardig is.
Kort voor de verkiezingen gaf Santokhi in een interview op ABC TV nog aan dat hij slechts plaats zou nemen in het parlement als zijn partij, de VHP, opnieuw deel zou uitmaken van de regering. Hij verklaarde destijds dat het parlementaire werk thuishoort bij volksvertegenwoordigers, en dat hij daar geen rol in zou nemen als de VHP niet zou
Zijn uiteindelijke keuze om toch zitting te nemen in het parlement getuigt van een sterke betrokkenheid en een duidelijke bereidheid om zich, ook buiten het hoogste ambt, hard te blijven inzetten voor het land. In plaats van zich terug te trekken uit de politiek, toont Santokhi met deze beslissing dat hij bereid is de handen uit de mouwen te steken, ook in een minder prominente functie.
Het is zeldzaam dat een voormalig president zich aansluit bij het parlementaire werk, en het zet een krachtig signaal af van plichtsbesef en toewijding aan de democratie en de bevolking van Suriname.
Foto: De
Surinaamse president Chan Santokhi bezoekt het Nationaal Leger in de Memre Buku Kazerne. De president is tevens opperbevelhebber der strijdkrachten.ANP
| snc.com | Door: Redactie