• woensdag 30 September 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Rusland bij 80 jaar NPS: beschikbaar om leiding te blijven geven

Rusland bij 80 jaar NPS: beschikbaar om leiding te blijven geven

| starnieuws | Door: Redactie

NPS-voorzitter Gregory Rusland NPS-voorzitter, vicepresident Gregory Rusland, is beschikbaar om ook in de toekomst leiding te geven aan de partij, maar zegt dat zijn uiteindelijke rol zal afhangen van de structuren en verdere ontwikkelingen binnen de NPS. Rusland, die eerder heeft overwogen zich terug te trekken, zegt daarvan niet langer zonder meer uit te gaan. Hij deed de uitspraken in gesprek met journalisten bij het 80-jarig bestaan van de Nationale Partij Suriname.

“Ik ben beschikbaar om leiding te geven, maar dat
hangt af van de structuren van de partij”, zei Rusland. Hij benadrukte dat hij zijn ervaring en kennis waar nodig wil blijven inzetten voor de NPS, maar wat hij precies gaat doen, wordt mede bepaald door de structuren van de partij. 
De uitspraken over zijn eigen toekomst deed Rusland terwijl hij terugblikte op de ontwikkeling van de NPS, die op 29 september haar 80-jarig bestaan herdacht. Rusland trad in 1999 toe tot de partij en staat sinds 2012 aan het hoofd ervan.

De politicus zegt trots te zijn dat hij leiding mag geven aan een partij die zowel vanuit de oppositie als vanuit regeringsverband een belangrijke rol heeft gespeeld in de Surinaamse politiek. In verschillende perioden kwam ook de leiding van het land uit de NPS. Rusland noemt respect voor de rechtsstaat, verantwoord economisch en financieel beheer en aandacht voor onderwijs, gezondheidszorg en veiligheid als waarden die volgens hem
door de jaren heen kenmerkend zijn geweest voor de partij.

Tegelijkertijd stond hij stil bij de moeilijke periode die de NPS na de verkiezingen van 2010 doormaakte. Toen Rusland in 2012 het voorzitterschap overnam, was de partij volgens hem op een dieptepunt beland. Hij verwees naar een opiniepeiling uit die periode waarin de NPS volgens hem op ongeveer 3 procent steun stond.

Bij de verkiezingen van 2015 behaalde de partij twee zetels en volgens Rusland ongeveer 16.000 stemmen. Vanaf dat moment moest verder worden gebouwd aan het herstel van de partij. In 2020 wist de NPS het aantal stemmen volgens hem te verdubbelen en kwam de partij op drie zetels. Nu beschikt de NPS over zes zetels in De Nationale Assemblée. Rusland zegt dat de partij vanuit die positie verder wil groeien en opnieuw een prominentere plaats in de politiek wil innemen.

| starnieuws | Door: Redactie