
Regering Simons zet IDB-lening van 25 miljoen dollar in voor luchtvaartveiligheid
| waterkant | Door: Redactie
De regering in Suriname heeft besloten om een financieringsprogramma van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), ter waarde van 25 miljoen Amerikaanse dollar, officieel te activeren.
De lening, die eind 2024 reeds beschikbaar werd gesteld, zal nu worden ingezet voor de modernisering van de luchtvaartsector.
Tijdens een overleg op 7 augustus 2025 tussen president Jennifer Simons en een IDB-delegatie is afgesproken het programma versneld uit te voeren. Volgens regeringsadviseur Faizel Baarn zijn de voorbereidingen in een vergevorderd stadium en wordt binnenkort gestart met de implementatie.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Het project richt zich in
Baarn benadrukt dat het programma sectorbreed wordt aangepakt en gericht is op het voldoen aan internationale veiligheidseisen. Infrastructuurprojecten zoals de vernieuwing van landingsbanen vallen nog buiten deze fase.
De regering ziet het initiatief als een strategische investering in de veiligheid, betrouwbaarheid en economische potentie van de Surinaamse luchtvaart.
| waterkant | Door: Redactie