• maandag 15 September 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname
President Chan Santokhi van Suriname.Beeld Guus Dubbelman / de Volkskrant

President Santokhi wil zakendoen met Rutte: ‘Nederland heeft een stikstofprobleem, misschien kan Suriname helpen’

| volkskrant | Door: Sterre Lindhout

Premier Mark Rutte vliegt maandag naar Suriname, als eerste Nederlandse regeringsleider in 14 jaar. Daar treft hij president Chan Santokhi, een politicus met grote plannen, hoge schulden en een hulpvraag aan Nederland. Maar Santokhi staat niet met lege handen.

FOTO:  President Chan Santokhi van Suriname.Beeld Guus Dubbelman / de Volkskrant

Het verhaal van president Chandrikapersad, kortweg Chan, Santokhi is een verhaal van een politicus die twee jaar geleden de verkiezingen won met de belofte om grote veranderingen door te voeren in zijn kleine land. Het is het verhaal van een politicus die zijn ongeduldige volk, 500 duizend Surinamers, dag in dag uit

moet verklaren waarom het niet opschiet met die veranderingen.

Een hoofdrol in die verklaringen is weggelegd voor de puinhopen van zijn voorganger, die president Santokhi zo min mogelijk bij naam noemt.

‘Ik volg de berichtgeving over Suriname in Nederland goed hoor’, zegt de 63-jarige Santokhi bij wijze van begroeting in zijn strakke, lichte werkkamer, waar behalve het staatshoofd ook de airconditioning de scepter zwaait. Hij zegt het met een twinkeling in de ogen, maar de frons erboven roept de vraag wat hem zoal opvalt in de Nederlandse media. ‘De historie tussen Suriname en Nederland is er een met veel ups

en downs. Maar het zijn de downs die domineren. Lange tijd was er zelfs maar één onderwerp: Bouterse. De rest interesseerde niemand.’

Desi Bouterse, daar heb je hem. Die onwelgevallige voorganger, in afwachting van het hoger beroep voor zijn verantwoordelijkheid voor de moord op vijftien politieke tegenstanders in 1982, de zogeheten Decembermoorden. Bouterse (76) is de man van wie Santokhi twee jaar naar eigen zeggen ‘een bankroete boedel’ overnam: een land met 2,5 miljard euro aan schulden bij verschillende commerciële partijen en China. Bouterse had het verbruid bij het IMF, en ook de verhouding met Nederland – door Bouterse steevast ‘de kolonisator’ genoemd – was moeizaam.

Tel daar economische schade door de coronapandemie bij op, de overstromingen die dit voorjaar het Surinaamse binnenland teisterden, en de in een jaar tijd met meer dan 50 procent toegenomen inflatie onder invloed van de oorlog in Oekraïne. Het is meer dan de brede, in donkerblauw pak gestoken schouders van president Chan Santokhi alleen kunnen dragen.

Bij uw bezoek aan Den Haag vorig jaar sprak u de hoop uit dat Nederland kon bijdragen aan het economische herstel van Suriname. Heeft die hulpvraag tot nu toe iets opgeleverd?

‘Je moet deze oproep plaatsen tegen de klassieke opvatting over de samenwerking tussen Suriname en Nederland, waarin Suriname zegt: ‘geef me geld, geef me ontwikkelingshulp’. Daar ben ik niet van. We zijn twee landen met een historische relatie, twee volwassen landen die allebei hun uitdagingen hebben. Nederland heeft een stikstofprobleem, misschien kunnen wij wel helpen, wij hebben landbouwgrond. Wij hebben binnenkort olie en gas. Je weet nooit wat er gebeurt als de oorlog in Oekraïne nog langer duurt...

‘Maar Nederland is een ontwikkeld land, wij zijn nog een ontwikkelingsland. Rutte heeft tijd en moeite genomen te bellen naar de directeur van IMF om Suriname te ondersteunen. Veel regeringsleiders hebben hun lobby ingezet voor ons herstelplan, een traject tot 2035. We kijken naar de toekomst, naar de volgende generatie.’

De letters FID, Final Investment Decision, kent iedere Surinamer. Het land, uw regering voorop, wacht halsreikend op het moment dat het Franse oliebedrijf Total Energies officieel bekendmaakt dat het de onlangs gevonden olievoorraden voor de Surinaamse kust gaat aanboren. De olie kan de nabije toekomst van Suriname veranderen in een economisch sprookje. Maar waarom duurt het zo lang?

‘Ik weet het niet. Eerst zouden ze het tweede kwartaal van dit jaar tekenen, toen het derde, toen het vierde. Deze week heb ik gehoord dat ze pas volgend jaar tekenen. De baas van Staatsolie is deze week in Parijs en ik heb hem gevraagd verhaal te halen.

‘Door de oorlog in Oekraïne stijgen de prijzen explosief. Daarom wil ik spoedoverleg met het IMF. Ik wil heronderhandelen, de afspraken openbreken om ze aan te passen aan deze nieuwe realiteit. Daarin wil ik de toekomstige inkomsten uit olie en gas mee laten wegen, maar daarvoor is die FID nodig. Ik wil mijn bevolking verlichting kunnen bieden. Ik wil subsidie kunnen geven op voedsel.’

SURINAME VERWELKOMT RUTTE

Premier Rutte is maandag de eerste Nederlandse regeringsleider in 14 jaar die zal landen op de Johan Adolf Pengel luchthaven, een uurtje rijden van Paramaribo, door de uitlopers van de jungle. Onder de vorige President, Desi Bouterse, waren de betrekkingen tussen de twee landen niet goed genoeg voor een bezoek. Na welkom te zijn geheten door de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, zal Rutte in de hoofdstad zijn ambtgenoot Chan Santokhi ontmoeten.

Naast de gesprekken met politici, en de meegereisde afvaardiging van het Nederlandse bedrijfsleven, zal Rutte dinsdagmorgen ook een krans leggen bij het monument voor de Decembermoorden in 1982. Omstreden in Suriname, vanwege de betrokkenheid van Bouterse bij de moorden. Verder staat er een gesprek met de Surinaamse Comité Herdenking Slavernijverleden op het programma en zal premier Rutte de Nationale Assemblee, het Surinaamse parlement, toespreken.

In uw land bestaat een braindrain van medisch personeel naar landen waar ze meer verdienen. Met name naar Curaçao, soms ook naar Nederland. Gaat u het daar nog over hebben met premier Rutte?

‘Het staat op de agenda. Het is onderdeel van een reorganisatie van het hele zorgsysteem, waarbij we veel hulp van Nederland krijgen. Die verplegers willen vaak ook een stukje zekerheid voor hun gezin. En hoe vervelend het ook is, ik kan ze niet verbieden daarvoor te kiezen en weg te gaan. Wel zeg ik: kijk, Nederland, dit is een bijdrage die we leveren aan uw medische sector. Wat kan ik van u terugverwachten? Dat is die volwassen manier van zaken doen. Misschien moet Nederland tijdelijk medisch personeel invliegen naar Suriname.’

U wilt structurele, toekomstbestendige economische hervormingen. Maar hoeveel tijd heeft u daarvoor nog, nu de Surinaamse dollar keldert en daarmee ook de moreel van de bevolking? Steeds weer flakkeren er protesten tegen uw regering op.

‘We werken aan een sociaal vangnet om de ergste nood te verlichten. Ambtenaren (60 procent van de Surinaamse beroepsbevolking, red.) hebben al 25 procent salarisverhoging gekregen. Maar mensen zijn verwend door de vorige regering. Als je tien jaar lang van alles gratis krijgt, dan ontstaat er een zekere attitude. Kijk, ik ben geen Sinterklaas. Ik zit niet op deze stoel om cadeautjes te verdelen, ik zit op deze stoel om de economie te herstellen.’

Maar de mensen demonstreerden niet alleen tegen de hoge prijzen. Ze wilden u er ook aan herinneren dat u heeft beloofd om de corruptie terug te dringen, en de praktijk van het benoemen van familie en vrienden op machtige posities. Maar u benoemde uw vrouw Mellisa Santokhi-Seenacherry ook in de raad van commissarissen van Staatsolie.

‘Als je een uitgewoond land erft waar geen enkele semi-overheidsinstantie winstgevend is, op Staatsolie na, dat ook een miljoenenschuld heeft, dan wil je grip op de situatie. En dat doe je met deskundige mensen die je vertrouwt. Die koop je niet in de supermarkt. Maar de samenleving had moeite met die benoeming, dus heb ik gezegd: ‘Oké, ik trek mijn familielid terug.’ Dus ik luister. Maar ik ga niet deze kleine natie, waar eenheid moet heersen tussen alle sociale, maatschappelijke, culturele en religieuze groepen, laten verscheuren door rassenhaat.’

Met de laatste zin doelt Santokhi op de beschuldiging dat hij in de eerste plaats goed zou zorgen voor de Hindoestaanse Surinamers, waarvan hij er zelf een is. Dit verwijt langs de etnische breukvlakken van de Surinaamse samenleving, wordt aangewakkerd door de partij van Bouterse.

Een dag nadat de Volkskrant met Santokhi had gesproken, verscheen de vorige president voor het eerst in lange tijd in het openbaar. Bouterse sloot zich aan bij een demonstratie tegen het regeringsbeleid die uit nog geen honderd man bestond, samendrommend onder het schaduwrijke bladerdak van een tamarindeboom aan het Onafhankelijkheidsplein.

Oud-president Desi Bouterse (midden) is nog in afwachting van het hoger beroep voor zijn verantwoordelijkheid voor de moord op vijftien politieke tegenstanders in 1982, de zogeheten Decembermoorden. Beeld Oud-president Desi Bouterse (midden) is nog in afwachting van het hoger beroep voor zijn verantwoordelijkheid voor de moord op vijftien politieke tegenstanders in 1982, de zogeheten Decembermoorden.

‘Bouta, Bouta!’ Toen hij uit een geblindeerde auto stapte, begonnen de aanwezigen haast uitzinnig zijn politieke koosnaam te scanderen. Iemand regelde een klapstoel. Iemand anders regelde een betere klapstoel. Bouterse ging met een brede lach zitten, liet zich een biertje brengen en bespeelde zijn publiek zonder al te veel woorden. Zijn aanhangers schreeuwden dat de benzineprijzen te hoog zijn, dat de regering weg moet. Bouterse beaamde knikkend dat deze regering ‘jat en steelt’ van de bevolking. Zolang de economische crisis voortduurt, blijft Bouterse een gevaar voor Santokhi.

President Santokhi is geen bijzonder overtuigend redenaar. Maar op de vraag of hij vindt dat excuses voor de slavernij zinvol zijn – een onderwerp waarover ook premier Rutte in gesprek gaat met het Comité Herdenking Slavernijverleden – antwoordt hij verrassend bevlogen.

In Nederland loop de discussie over de vraag of er wel of geen excuses moeten komen voor het slavernijverleden hoog op. Hoe staat u daarin?

‘Er is een nieuwe generatie, waarbij alle partijen bereid zijn met elkaar te praten. Dat is al een hele positieve ontwikkeling. Ik denk dat excuses zeker bijdragen aan een betere toekomst. Daarbij gaat het niet zozeer om formele excuses. Als ze uit het hart komen, kunnen ze aan de andere kant zoveel barrières wegnemen. Samen terugkijken, lessons learned, en dan op naar een betere toekomst.’

Binnen de Nederlandse regeringscoalitie is alleen de partij van Rutte, de VVD, tegen zulke excuses. Gaat u hem proberen te overtuigen?

‘Ik denk dat ook de partij van Rutte zich op een gegeven moment zal beseffen dat er behoefte is aan excuses.’

 


Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'


| volkskrant | Door: Sterre Lindhout

  • abc-Suriname

    14-sep-2025 - 07:15

    Wijnerman: reden ontslag directeur Bureau Staatsschuld onduidelijk

    Naar aanleiding van berichten in de media op vrijdag 12 september 2025 over het ontslag van Malty Dwarkasing als administrateur-generaal bij het Bureau voor de Staatsschuld, heeft minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning op zaterdag 13 september gereageerd tegenover de Communicatie Dienst Suriname (CDS). De minister geeft aan dat zij de gang van zaken onfatsoenlijk vindt, aangezien d

  • abc-Suriname

    13-sep-2025 - 11:15

    Minister Manorath wil inburgeringsplicht voor buitenlanders die komen vestigen

    Gezien de toestroom van buitenlanders die zich komen vestigen in Suriname, wil minister Harish Manorath van Justitie & Politie over gaan tot een inburgeringsplicht voor deze mensen. Hij kijkt uit naar de instructies van de president over het bevolkingsbeleid. Dit bevolkingsbeleid moet onder andere hebben immigratiebeleid, een inburgeringsplicht, de Sranan Tongo taal beheersen en bekend zijn met d

  • waterkant

    13-sep-2025 - 10:00

    Misiekaba: “Tuberculosegevallen onder dak- en thuislozen onder controle”

    Nadat minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn & Arbeid in Suriname te horen kreeg dat dak- en thuislozen mogelijk met tuberculose besmet zouden zijn, heeft hij direct de focal point op het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) daarover gesproken.“Hij wist me te vertellen dat volgens zijn rapportages de zaak onder controle is. Maar nu er weer gewag daarvan wordt gemaakt, ga ik

  • snc.com

    13-sep-2025 - 09:36

    Dwarkasing stapt op: Bezwaar tegen omstreden personen binnen financieel- en staatsschuldbeleid

    PARAMARIBO — Malty Dwarkasing, administrateur-generaal van het Bureau vo

  • waterkant

    13-sep-2025 - 04:00

    Ramautarsing: “Druk op koers komt door overmatige besteding overheid”

    De lichte koersstijging de afgelopen weken in Suriname is volgens econoom Winston Ramautarsing niet vanwege de vakantieperiode, zoals eerder door financiënminister Adelien Wijnerman is beweerd.“De druk op de koers komt om verschillende redenen. Eén daarvan is de overmatige besteding van de overheid. Zowel van de regering die is afgetreden als van de regering die ons nu met een gigantisch begro

  • cds

    12-sep-2025 - 23:41

    President begint aan werkbezoek in Nickerie; zaterdag ontmoeting met staatshoofd Guyana

    President Jennifer Simons is vrijdagmiddag aangekomen in het district Nickerie voor een driedaags werkbezoek, met als hoogtepunt de bilaterale ontmoeting met de president van Guyana, Mohamed Irfaan Ali. Het staatshoofd maakte op 12 september 2025 tijdens haar reis over de weg een tussenstop in Coronie, waar zij door districtscommissaris Eric Boldewijn werd verwelkomd en ook een ontmoeting had met

  • united news

    12-sep-2025 - 22:51

    SHATA BENOEMT DIRECTEUR

    Foto: Tourism Development Consultant Germaine Oostwijk.Per 2 oktober a.s. verwelkomt de Suriname Hospitality and Tourism Association (SHATA) haar nieuwe directeur.Germaine Oostwijk neemt deze rol op zich en kijkt er enorm naar uit. Haar passie ligt in het versterken van de toerismesector door middel van stakeholder engagement, beleidsbeïnvloeding en het vergroten van de bewustwording van het bela

  • abc-Suriname

    12-sep-2025 - 16:43

    Directieleden LVV worden verhoord inzake onregelmatigheden; Sewdien uitlandig

    De recherche van de politie is drukdoende met het onderzoek naar onregelmatigheden op het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV). In dat kader worden personen gehoord, waaronder voormalig onderdirecteur Landbouw Middelen, Jason Bakker en directeur Anand Ramkisoensing van Lanbouwkundig Onderzoek, Afzet en Verwerking. ABC verneemt dat zij zich gisteren met hun advocaat, Robby Denz, heb

  • snc.com

    12-sep-2025 - 08:18

    Vaargeul Surinamerivier voorlopig niet verder uitgediept

    De Surinaamse regering heeft besloten de vaargeul van de Surinamerivier voorl

  • abc-Suriname

    12-sep-2025 - 07:15

    Nieuwe RvC bij N.V. Luchthavenbeheer geïnstalleerd

    “De nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) bij N.V. Luchthavenbeheer moet haar schouders eronder gaan zetten. En ervoor zorgen dat het bedrijf gezond blijft en vanuit een strategische visie ook nog op lang termijn gezond kan blijven.” Dit zei minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie & Toerisme (TCT) donderdag bij de installatie van de raad op het Kabinet van de President. Naast Mis

  • abc-Suriname

    12-sep-2025 - 05:01

    Groot aantal districtscommissarissen zorgt voor juridische complicaties

    Het aantal districtscommissarissen (dc’s) van 21, voor 10 districten, zorgt voor juridische complicaties. De Progressieve Arbeiders en Landbouwers Unie (PALU) ziet met name op gebied van de districtsraad en de ministeriële vertegenwoordiging op het commissariaat, verwarring ontstaan.PALU-topper Imran Taus stelt dat de dc volgens de Wet Regionale Organen, de voorzitter is van de districtsraad.

  • Embedded thumbnail for Regionieuws TV Suriname 11 september 2025 - Pokie: malversaties op Ministerie - Dienstauto's terughalen

    snc.com

    12-sep-2025 - 05:00

    Regionieuws TV Suriname 11 september 2025 - Pokie: malversaties op Ministerie - Dienstauto's terughalen

    Geen verdere verdieping Surinamerivier vanwege financiële situati

  • waterkant

    12-sep-2025 - 05:00

    Pokie over vervanging SOZAVO-directeur: “Mensen hebben heel wat zaken uitgehaald en ze zijn onbestraft gebleven”

    De vervanging van Melitia Sentelia als directeur van Sociale Zaken en Volkshuisvesting in Suriname (Sozavo) was volgens minister Diana Pokie noodzakelijk vanwege de vele misstanden die zij in de afgelopen periode op het ministerie heeft geconstateerd.“De afgelopen tijden hebben we heel veel issues gehad en daar komen we niet onderuit. Mensen hebben heel wat zaken uitgehaald en ze zijn onbestraft

  • united news

    12-sep-2025 - 02:19

    NIEUWE RVC BIJ LUCHTHAVENBEHEER FOCUST OP AIRPORT EXPANSION PROJECT EN ONOPGELOSSE KWESTIE SLM

    Met de installatie van een nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) bij N.V. Luchthavenbeheer op donderdag 11 september 2025, verschuift de focus naar het ambitieuze Airport Expansion Project. Dit project moet niet alleen de luchthaven moderniseren, maar ook een belangrijke impuls geven aan de economische ontwikkeling van Suriname.De nieuwe RvC, onder leiding van president-commissaris Mistral van Lier

  • snc.com

    12-sep-2025 - 01:00

    Monorath: Politiehulpposten keren terug in binnenstad

    Minister van Justitie en Politie, Harish Monorath, kondigt aan dat meerdere p

  • abc-Suriname

    11-sep-2025 - 22:14

    Quickscans op ministeries worden door aangetrokken consultants uitgevoerd

    Bij de verschillende ministeries zijn er Quick Scan Teams ingezet om een inventaris van de situatie te maken. Hiervoor heeft de regering consultants aangetrokken voor de duur van twee maanden. Minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu zei in ABC Actueel dat er bij hem twee deskundigen zijn ingezet, gezien de grootte van het ministerie. Bij de grotere ministeries zijn meer mensen nodig voo

  • cds

    11-sep-2025 - 20:25

    Nieuwe RvC moet N.V. Luchthavenbeheer gezond houden

    “De nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) bij N.V. Luchthavenbeheer moet haar schouders eronder gaan zetten. En ervoor zorgen dat het bedrijf gezond blijft en vanuit een strategische visie ook nog op lang termijn gezond kan blijven.” Dit zei minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie & Toerisme (TCT) op donderdag 11 september 2025 bij de installatie van de raad op het Kabinet van de

  • waterkant

    11-sep-2025 - 19:05

    Atompai vraagt geduld, leerkrachten eisen herstel koopkracht

    NPS-parlementariër Poetini Atompai heeft leerkrachten in Suriname vandaag opgeroepen om ondanks de aanhoudende financiële druk ‘nog één laatste keer’ vol te houden. In een boodschap op Facebook benadrukte hij dat de herwaardering van het lerarensalaris in oktober bovenaan zijn politieke agenda staat.“Iedereen weet dat u niet genoeg verdient… U moet meer verdienen,” aldus Atompai, d

  • united news

    11-sep-2025 - 16:29

    STAATSOLIE START SEISMISCH ONDERZOEK NAAR OLIE EN GAS VOOR DE KUST VAN SARAMACCA EN CORONIE

    Bron: Staatsolie Maatschappij Suriname N.V.Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. bereidt een omvangrijk seismisch onderzoek voor in het ondiepe zeegebied voor de kust van Saramacca en Coronie.Het onderzoeksgebied beslaat circa 2.000 vierkante kilometer en ligt op een diepte tussen twintig en vijftig meter. Doel van de operatie is het in kaart brengen van mogelijke olie- en gasvoorraden in dit deel

  • waterkant

    11-sep-2025 - 13:00

    Monorath: “Bodycams zijn niet gebruikt en ik moet nu 7.000 dollar betalen voor de licentie”

    Het pilotproject waarmee het Korps Politie Suriname (KPS) onlangs gestart is om met ‘body cams’ de operatie in te gaan, blijkt in de praktijk volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie wat problemen op te leveren.Een van deze is dat deze ‘body cams’ een speciale licentie moeten hebben om in gebruik te kunnen nemen. Volgens de bewindsman is het daarom belangrijk dat JusPol bep

  • snc.com

    11-sep-2025 - 08:40

    Opportunisme en politiek theater rond kookgas: Simons schuift schuld door maar profiteert zelf

    President Jennifer Geerlings-Simons reageerde deze week op de gestegen kookga

  • abc-Suriname

    11-sep-2025 - 05:01

    Surinaamse economie nog steeds fragiel; overheidsbeleid belangrijk

    De Surinaamse economie blijft, ook na een hervormingsprogramma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in de afgelopen jaren, fragiel. De Suriname Economic Oversight Board (SEOB) komt tot deze conclusie door de macro-economische indicatoren te besturen. Er wordt gevraagd en ongevraagd kritiek gegeven op het financieel huishouden van de Staat.Macro-econoom Gavin Ooft, verbonden aan SEOB, stelt

  • waterkant

    11-sep-2025 - 03:30

    VP Rusland: “Toekenning extra bevoegdheden aan Akiemboto is voorlopige ingreep om zaken onder controle te houden”

    De toekenning van extra bevoegdheden door president Jennifer Simons aan haar Chief of Staff Sergio Akiemboto is volgens vicepresident van Suriname Gregory Rusland geen ondermijning van zijn gezag.De tweede man van het land voerde aan dat er tijdens de periode van de regering Santokhi-Brunswijk veel besluiten zijn genomen om op een bepaalde manier te werk te gaan. Zo gaf oud-president Chan Santokhi

  • abc-Suriname

    11-sep-2025 - 02:35

    Aantal nieuwe dc’s krijgt pas na stagetraject tekeningsbevoegdheid

    De samenleving kan erop rekenen dat de nieuwe districscommissarissen (dc’s) de kwaliteiten bezitten of zullen opdoen om het werk te verzetten. Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO), zei voor aanvang Raad van Ministersvergadering dat zij ervan uitgaat dat de kandidaten over het nodige werk- en denkniveau beschikken om goed te kunnen functioneren.Er was kritiek op sommige van de

  • abc-Suriname

    11-sep-2025 - 01:00

    Nieuwe RvC’s Luchthavenbeheer en Canawaima Ferry Service worden deze week geïnstalleerd; SLM volgt later

    De regering werkt momenteel aan de benoeming van nieuwe Raden van Commissarissen (RvC) bij de parastatale bedrijven die vallen onder het ministerie van Transport, Communicatie & Toerisme (TCT). Inmiddels is de RVC van N.V. Havenbeheer Suriname geïnstalleerd. Morgen volgt die van N.V. Luchthavenbeheer en vrijdag de Canawaima Ferry Service. De leden zijn voorgedragen door de coalitiepartijen.Minis

  • snc.com

    11-sep-2025 - 00:00

    Silvano Tjon-Ahin nieuwe president-commissaris NV Havenbeheer

    De nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) van NV Havenbeheer, onder leiding van

  • cds

    10-sep-2025 - 23:16

    IMF ziet Suriname in zeer belangrijke fase van ontwikkeling

    Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) ziet Suriname momenteel in een zeer belangrijke fase van zijn ontwikkeling. De organisatie is bereid het land op welke manier dan ook hierin te ondersteunen. Dit zegt Alberto Behar, IMF Mission Chief of Suriname, die op woensdag 10 september samen met andere IMF-functionarissen een beleefdheidsbezoek heeft gebracht aan president Jennifer Simons. Volgens Beh

  • abc-Suriname

    10-sep-2025 - 21:43

    Guyanese president Ali zaterdag in Nickerie bij president Simons

    President Irfaan Ali van Guyana en Jennifer Simons van Suriname zullen elkaar op zaterdag 13 september ontmoeten in Nickerie voor werkoverleg. Dit maakte minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) vandaag bekend voorafgaand aan de RvM.Tijdens de ontmoeting zullen politieke en diplomatieke vraagstukken van gemeenschappelijk belang aan bod komen, waaro

  • cds

    10-sep-2025 - 20:58

    Zonnepark voorziet gebieden tussen Gengeston en Nieuw Aurora van elektriciteit

    Dorpen tussen Gengeston en Nieuw Aurora worden voorzien van elektriciteit. Hiervoor is er in Nieuw Aurora een zonnepark opgezet, dat op maandag 8 september officieel in gebruik is genomen. Dit gebeurde in aanwezigheid van onder meer vicepresident Gregory Rusland, minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en NV EBS-directeur Leo Brunswijk. Het project is onderdeel van het Caribbean