• woensdag 20 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Premier Mottley benadrukt belang van samenwerking Caribische media

Premier Mottley benadrukt belang van samenwerking Caribische media

| starnieuws | Door: Redactie

Premier Mia Mottley van Barbados. Tijdens de openingsceremonie van de 56e jaarlijkse algemene vergadering en conferentie van de Caribbean Broadcasting Union (CBU) in Barbados, heeft premier Mia Mottley benadrukt dat samenwerking tussen
Caribische media essentieel is om de boodschap van de regio sterker over te brengen aan de wereldgemeenschap. “Wat één land niet kan bereiken, kunnen we samen wel bereiken”, stelde ze.
Mottley sprak dinsdagavond als keynote speaker tijdens de openingsceremonie in het Hilton Hotel. Meer dan vijftien Caribische lidstaten en 130 delegatieleden nemen deel aan de conferentie. Suriname wordt vertegenwoordigd door de journalisten Valerie Fris, Harvey Panka en Dion Brunings.

De premier vroeg de aanwezigen: “Hoe kunnen we onze mensen een gevoel van verbondenheid geven?” Volgens haar ligt hierin een grote uitdaging. “Wij moeten onze gedachten bevrijden van mentale slavernij”, zei ze, verwijzend

naar het bekende nummer van Bob Marley.

Verder gaf Mottley aan dat Caribische media nog te weinig aandacht besteden aan producties en artikelen over de geschiedenis en de identiteit van de Caribische mens. Nieuws wordt volgens haar vaak te sensatiegericht gebracht, waarbij feiten onderbelicht blijven. Ook de uitdagingen rond kunstmatige intelligentie baren haar zorgen. “God alleen weet hoe onze wereld er over vijf of tien jaar uitziet als we geen duidelijk standpunt innemen tegen de manipulatie die via kunstmatige intelligentie wordt verspreid.”Mottley verzekerde dat Caribische regeringen hun media de ruimte en ondersteuning zullen geven om de Caribische bevolking correct te informeren.Carifesta als viering van overwinningenDe premier wees ook op het aanstaande kunst- en cultuurfestival Carifesta. Barbados is dit jaar voor de derde keer in 52 jaar gastland van dit grootste Caribische festival, dat inmiddels voor de vijftiende keer wordt gehouden. “We komen uit een succesvol IMF-programma, we zijn uit Covid gekomen en hebben zoveel andere uitdagingen overwonnen. Het is belangrijk dat we onze overwinningen vieren”, zei Mottley.De premier sprak haar tevredenheid uit dat veel delegatieleden van de CBU-conferentie ook aanwezig zullen zijn bij Carifesta. Voor Suriname is voormalig cultuurdirecteur Elviera Sandie delegatieleider. De officiële opening van Carifesta vindt vrijdag plaats.“Wij zijn als Caribische mensen niet alleen verbonden door geografie, maar we zijn familie”, besloot Mottley.

| starnieuws | Door: Redactie