
Pluimveebedrijf doet aangifte van verduistering, schade loopt in de miljoenen SRD’s
| waterkant | Door: Redactie
Een pluimveebedrijf in Suriname heeft afgelopen maand aangifte gedaan tegen enkele van zijn vrouwelijke medewerksters. Volgens het bedrijf zouden de medewerkers sinds januari 2023 kip, kipdelen en geld hebben verduisterd tijdens de verkoop van pluimveeproducten.
Naar aanleiding van de aangifte kwamen drie medewerksters in beeld, van wie er twee in verzekering werden gesteld. De vrouwen ontkennen elke betrokkenheid bij de verduistering. Het bedrijf schat de voorlopige schade op bijna 2,5 miljoen Surinaamse dollars (SRD).
Een van de verdachten, de 28-jarige M.T., werd op 23 april aangehouden. Haar aanhouding werd vervolgens rechtmatig getoetst door de rechter-commissaris. Haar advocaat, Maureen Nibte, was het hier
De advocaat betwijfelt de geloofwaardigheid van de schadeclaim en uitte kritiek op het bedrijfsbeheer. “Het is vreemd dat het bedrijf pas na twee jaar ontdekt dat er 2,5 miljoen aan schade is geleden. Dan rammelt hun financiële controle én voorraadbeheer aan alle kanten. Hoe kan er voor miljoenen worden weggenomen zonder dat iemand iets merkt?” aldus Nibte.
De advocaat rekende voor dat, als de berekening van het bedrijf zou kloppen, er gemiddeld zo’n 22.000 SRD per week aan kip en geld zou zijn verduisterd. Ze stelde bovendien dat het
Het Openbaar Ministerie verzocht het Hof om het verzoek van de advocaat af te wijzen, omdat er nog belangrijke onderzoekshandelingen moesten worden verricht door de politie. Het Hof, bestaande uit drie rechters, volgde echter het verweer van de advocaat en gelastte de onmiddellijke invrijheidstelling van de vrouw.
| waterkant | Door: Redactie