
Patrick Brunings voorgedragen als minister van Gas, Olie en Milieu
| waterkant | Door: Redactie
De Nationale Partij Suriname (NPS), die in de nieuw te vormen regering het ministerie van Gas, Olie en Milieu onder haar beheer krijgt, heeft Patrick Brunings voorgedragen als bewindsman op dit departement.
Partijvoorzitter Gregory Rusland heeft dit zaterdag aan de partijstructuren laten weten.
Met het nieuwe ministerie van Gas, Olie en Milieu, speelt Suriname in op de groeiende betekenis van de olie- en gasindustrie voor de nationale economie.
Deze sectoren vielen voorheen onder het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen, maar door de oprichting van een zelfstandig ministerie wordt beoogd om de ontwikkeling en regulering van de olie- en gaswinning – in het bijzonder de
Tegelijkertijd benadrukt de toevoeging van ‘Milieu’ dat er ook aandacht moet zijn voor duurzaamheid, milieubescherming en de impact van de extractieve industrie op mens en natuur.
Brunings is geen onbekende in de oliewereld. Na het behalen van zijn masterdiploma in Petroleum Engineering in Nederland keerde hij terug naar zijn geboorteland. Hij is vanaf 1995 werkzaam bij het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie Maatschappij Suriname N.V.
In die periode bekleedde hij diverse leidinggevende functies binnen de afdelingen Exploratie en Productie. Zijn belangrijkste bijdragen waren het introduceren van nieuwe technologieën, het optimaliseren van productiesystemen en het opzetten
Patrick leidde bovendien verschillende grote exploratieprojecten en productie-eenheden in het onshore- en ondiep offshoregebied.
| waterkant | Door: Redactie