
Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
| starnieuws | Door: Redactie
“Met opgeheven hoofd ga ik weg,” zegt minister Henri Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) bij zijn afscheid. “Ik maakte me zorgen over mijn opvolger… er werden namen genoemd. Maar er is nu een naam waarbij ik rustig kan slapen.” Ori doelt hiermee op de voordracht van Dirk Currie (NPS) als nieuwe minister van het ministerie dat hij sinds halverwege de afgelopen regeerperiode leidde.
Volgens Ori laat hij een ministerie achter met een gedeeltelijk
Tijdens een uitgebreide persconferentie op vrijdag blikten Ori en zijn staf terug op de prestaties van het ministerie. Leidinggevenden uit de onderwijs- en cultuursector presenteerden de belangrijkste successen en de projecten die nog in uitvoering zijn.
Enkele hoogtepunten:
- De automatisering van de lesurenstaten;- Renovatie van tientallen scholen;
- De bouw van campussen in Para en Moengotapu;
- Een uitbreiding van US$ 30 miljoen voor het herstel van de historische binnenstad en monumentale gebouwen;- Het verwerken van duizenden documenten voor rechtszekerheid van burgers;- Het gezamenlijke proces met Indonesië om de Djaran Kepan op de UNESCO-werelderfgoedlijst teDe scheidende bewindsman benadrukte het belang van continuïteit van beleid. “De mensen die komen, mogen het beleid veranderen, maar er is enorm veel werk in voorbereiding gedaan. Je zou van slechte huize moeten komen om een heleboel gekke dingen te gaan doen. Er zijn veel lopende processen, projecten, financiële verplichtingen én er moet verder gewerkt worden.”
Onderwijs verdient serieuze aanpakOri gaf ook een duidelijke boodschap mee aan het volgende kabinet: “Onderwijs moet serieus worden genomen. Niet alleen met de mond, maar ook financieel. We| starnieuws | Door: Redactie




































