
Minister Nurmohamed verzekert marktverkopers: “Vreedzaammarkt wordt niet verkocht”
| suriname herald | Door: Redactie
Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) heeft aangekondigd dat de Vreedzaammarkt gemoderniseerd zal worden als onderdeel van een groter plan om de binnenstad te verfraaien. De minister heeft duidelijk gemaakt dat er geen sprake is van verkoop van de markt.
De modernisering van de markt heeft als doel de Waterkant te upgraden zonder dat de bedrijven aldaar hun werk verliezen. De bedrijven zullen een modern onderkomen krijgen, zegt de minister. Het is niet alleen de bedoeling dat de markt er moderner uit gaat zien, maar ook dat er meer voorzieningen komen die het aantrekkelijker maken voor bezoekers.
Geen verkoop
Nurmohamed biedt geruststelling aan de marktverkopers van de Vreedzaammarkt en benadrukte dat er geen reden is voor paniek. De bewindsman gaf aan dat de marktverkopers als eerste het plan zullen zien dat uitgevoerd zal worden in verband met de modernisering. Pas als zij hiermee akkoord gaan, zal er verdere actie ondernomen worden.
Er gingen geruchten dat de Vreedzaammarkt verkocht zou zijn aan een hotelketen voor andere doeleinden. Minister Nurmohamed ontkent dit met klem en geeft aan niet op de hoogte te zijn van een dergelijke verkoop.
Hij benadrukt dat de markt eigendom is van de staat en onder zijn verantwoordelijkheid valt. “Als die verkocht mocht zijn, dan is dat voor 2020 gebeurd, want ik let streng op,” voegt hij hieraan toe.
De OW-minister geeft verder aan dat de markt niet zal worden verplaatst. Het is te duur om de markt te verplaatsen, maar we kunnen deze wel moderniseren door bijvoorbeeld een tweede verdieping toe te voegen. De markt zal dan aantrekkelijker worden, laat Nurmohamed weten.
Het is echter wel een feit dat het moderniseringsplan niet op korte termijn zal plaatsvinden. “Dit is een groot project, dus het zal niet gebeuren
Nurmohamed belooft verder te onderzoeken wat de status is van de markt en of deze al dan niet is verkocht bij het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| suriname herald | Door: Redactie




































