
JUBITHANA NIEUWE DIRECTEUR SLM?
| dagblad de west | Door: Redactie
Minister Uraqit Ramsaran heeft afgelopen week het roer op het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) overgenomen van Albert Jubithana, die zijn portefeuille wegens persoonlijke redenen in juli ter beschikking had gesteld aan president Chandrikapersad Santokhi.
Voordat Jubithana officieel overdroeg, heeft zijn uitspraak op Starnieuws ons even aan het denken gezet. Want toen bekend werd dat Ines Pané door president Santokhi afgelopen week beëdigd zou worden tot minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting en het vervolgens de bedoeling was dat minister Uraiqit Ramsaran zou overnemen bij TCT van Jubithana, liet hij weten dat hij formeel niet op de hoogte was gesteld door de president dat hij plaats moet maken voor zijn opvolger.
Volgens Jubithana werd na het indienen van zijn ontslagbrief bij de president, niet gesproken over de datum van zijn vervanging. Er was juist gevraagd aan de bewindsman om aan te zitten tot zaken goed zijn uitgewerkt.
Keerpunt verneemt dat deze
Dit zal betekenen dat de huidige waarnemende directeur binnenkort plaats zal moeten maken voor Jubithana. De vraag die wij stellen, is of Jubithana wel geschikt is om de SLM te leiden. De SLM is de afgelopen maanden in redelijk rustig vaarwater terechtgekomen en wij vragen ons af of Jubithana over de capaciteiten beschikt om een positieve bijdrage te leveren aan de toekomst van dit staatsbedrijf, dat tot op heden niet uit de rode cijfers kan komen.
Om even kort te zijn, Jubithana werkte voor zijn politieke carrière als manager bij Royal Torarica Hotel en had daarnaast de rol van penningmeester in het bestuur van de Stichting Heil
Hiermee willen wij niet stellen dat de man incompetent is, maar wij willen wel graag weten wat zijn inbreng zal zijn bij de vliegmaatschappij. De SLM heeft naar onze mening een crisesteam nodig en niet de zoveelste politieke benoeming. Wij worden namelijk doodziek van alle incompetentie die gekoppeld is aan de politieke partijen en dat men in deze trend doorgaat, ondanks dat er vaker is bewezen dat het niet werkt.
Tot op heden teistert en verscheurt partijpolitiek actief het bedrijf in kwestie, doordat meningsverschillen in de politieke top, besluitvorming over de herstructurering vertragen en in de weg zitten. De Bond van Personeel bij de Surinaamse Luchtvaart-maatschappij heeft zich wel hierover uitgesproken en gesteld, toe te zijn aan een nieuwe directeur. Volgens de bond heeft de huidige waarnemende directeur beperkte bevoegdheden in de besluitvorming bij de totstandkoming van zijn beslissingen. Vandaar
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| dagblad de west | Door: Redactie




































