• zondag 21 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Jogi: ‘Minister Gopal moet zich niet misdragen in ’s Landsvergaderzaal’

| waterkant | Door: Redactie

“Ik ben op eigen kosten gegaan”, zei minister Lalinie Gopal van Jeugdontwikkeling & Sport over haar recente aanwezigheid bij een WK-wedstrijd in de Verenigde Staten. Op sociale media ontstond ophef nadat de bewindsvrouw een foto publiceerde waarop zij aanwezig was bij een WK-wedstrijd. Critici vonden het ongepast dat de minister tijdens de begrotingsbehandeling in het buitenland verbleef voor een sportevenement, terwijl andere Surinamers door een besluit van de Surinaamse Voetbal Bond (SVB) niet in de gelegenheid zijn gesteld om WK-kaarten te kopen.

Het was VHP-parlementariër Mahinder Jogi die deze kwestie aankaartte. De parlementariër merkte op blij te zijn dat de bewindsvrouw terug is in Suriname, maar toch geïnteresseerd te zijn om te weten of zij op eigen kosten of op staatskosten naar de Verenigde Staten was afgereisd om daar persoonlijk van de WK-wedstrijden te genieten. “Is er enige bijdrage vanuit de overheid om haar te doen afreizen en faciliteren?”, stelde Jogi.

Zijn

fractiegenoot Roy Mohan wilde van de minister weten in hoeverre zij invloed heeft gehad op het besluit van de SVB om de WK-kaarten, die vanuit de FIFA beschikbaar waren gesteld voor Suriname, door te verkopen aan een externe partij. Volgens Mohan hebben Surinamers hierdoor geen kans gehad om die kaarten te kopen en ook aanwezig te zijn bij WK-wedstrijden.

Gopal was vrijdag wel in De Nationale Assemblee (DNA) aanwezig en pareerde deze kritiek kort door te stellen dat het om een privéaangelegenheid ging. Volgens de politica is Jogi het misschien anders gewend en vandaar dat hij ook zo’n vraag heeft gesteld.

De VHP’er stoorde zich aan deze opmerking en wees fungerend DNA-voorzitter Rossellie Cotino erop dat zij zulke opmerkingen niet kan toelaten en het parlement juist moet beschermen. Hij stelde zijn vraag netjes en fatsoenlijk te hebben gesteld. Volgens hem moet Gopal zich niet misdragen in ’s Landsvergaderzaal.

NDP-fractieleider Rabin Parmessar stelde in

de afgelopen jaren vaak gevraagd te hebben naar informatie over dienstreizen, maar nooit antwoord te hebben gehad. Hij ondersteunde de minister daarom en vond dat zij wel netjes heeft geantwoord. “Men is niet gewend om antwoorden te krijgen. Ik ken hun agenda. Mensen komen naar hier om de vergadering te verstoren, maar dat gaan we niet toestaan. De minister heeft netjes geantwoord. Wanneer ze netjes een antwoord krijgen en hun zin niet krijgen, dan wordt men emotioneel”, zei Parmessar.

Na een schorsing zei zijn fractiegenoot Silvana Afonsoewa dat het antwoord van de minister op zo’n manier is gegeven, omdat de meeste personen in de overheid in de afgelopen tijd niet gewend waren om op eigen kosten op reis te gaan. Volgens Afonsoewa is de minister een mens.

Fractiegenoot Le-Roy Doorson stelde dat parlementariërs en ministers ook een privéleven hebben. “Dus als de minister naar het buitenland is gegaan om naar een WK-wedstrijd

te kijken, dan mag dat. Zij is niet met gelden van de overheid gegaan. Hier heeft men tijdens de vorige regering niet gevraagd toen een minister zijn eigen lied was gaan maken in India”, zei Doorson.

ABOP-parlementariër Edgar Sampie stelde het raar te vinden hoe bepaalde collega’s van hem willen bepalen hoe de minister haar vakantiedagen wil invullen. “Want als de minister naar het buitenland reist met een burgerpaspoort en geen gebruik maakt van haar diplomatieke paspoort om een WK-wedstrijd te bezoeken, wat is daar dan mis mee? Laat de minister zich niet storen aan ongezouten kritiek, maar doorgaan om het jeugdbeleid te ordenen en het sportbeleid verder te ontwikkelen”, aldus Sampie.

| waterkant | Door: Redactie