• woensdag 22 October 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

GRANMORGU-PROJECT VERLOOPT VOLGENS PLANNING EN STIMULEERT LOKALE ECONOMIE

| united news | Door: Redactie

Het GranMorgu-project (Blok 58) in Suriname verloopt volgens planning en binnen het budget, met inmiddels 23% van de werkzaamheden voltooid, zo meldt Annand Jagesar, algemeen directeur van Staatsolie.

Tijdens een overleg over het project met president Jenny Simons werd het belang van local content benadrukt: twee havens voeren werkzaamheden uit en diverse lokale bedrijven zijn actief betrokken. “Vergeleken met Guyana lopen de Surinaamse bedrijven een stapje voor, waardoor de processen hier sneller verlopen,” aldus Jagesar.

President Simons benadrukte dat de groei van de oliesector ook kansen moet bieden voor andere sectoren, zoals landbouw en toerisme.

“We moeten nu al in kaart brengen hoeveel

vraag er zal ontstaan naar voedsel en andere diensten vanuit de olie-industrie, zodat we daarop kunnen inspelen,” zei ze.

Jagesar voegde hieraan toe dat beleid nodig is om de landbouwsector en andere sectoren vóór de opstart van de olieproductie verder te versterken.

Ook onderwijs en vakopleidingen zijn essentieel. Slechts 7% van de beroepsbevolking heeft een hbo- of hogere opleiding, vergeleken met veel hogere percentages in ontwikkelde landen. Daarom worden lokale opleidingsprogramma’s versneld ontwikkeld. Via de Stichting Arbeidsmobilisatie & Ontwikkeling (SAO) kunnen mensen uit achtergestelde buurten bijvoorbeeld worden opgeleid tot lassers, zodat zij kunnen profiteren van werkgelegenheid binnen de local content.

Het overleg vond

plaats dinsdag op het Kabinet van de President plaats en werd bijgewoond door Javier Rielo, Senior Vice President Americas, Exploration & Production bij TotalEnergies.

UNITEDNEWS

| united news | Door: Redactie