
Gedenksteen voor Anton de Kom onthuld: 'Draagt bij aan erkenning'
| sun.sr | Door: Redactie
De Werknemersorganisatie Openbaar Ministerie (WOM), die het werk heeft neergelegd, zal vandaag om de tafel zitten met een clusterteam van ministers om de pijnpunten te bespreken. De bond voert vanaf 18 november een 'slow down' actie.
Echter, dat heeft geen vruchten afgeworpen; de bond raakte daarom teleurgesteld in minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie. De bewindsman zegt dat zijn bevoegdheden om besluiten te nemen, beperkt zijn. Hij heeft de president daarom gevraagd om de onderhandelingen te kunnen doen met het clusterteam van ministers, dat zich buigt over vakbondsaangelegenheden.
'Als er verschillen van inzichten zijn, moet er gesproken worden. De onderhandelingen werden eerst gedaan door het onderhandelingsorgaan van de overheid, dat valt onder het ministerie van Binnenlandse Zaken. In de eerste week van november zijn rechtstreekse gesprekken begonnen tussen de bond en de minister', zegt Amoksi.
Hij heeft vanmorgen een gesprek gehad met de WOM; er is afgesproken dat de gesprekken worden voortgezet
De werkneerlegging zorgt voor enige stagnatie bij de rechterlijke macht. 'Elke dag zijn er voorgeleidingen bij officieren, de rechter-commissarissen en er moeten zittingen worden gedaan. Hierdoor ontstaat onzekerheid bij verdachten/arrestanten voor hun voorgeleiding. Het werk wordt nu echter gedaan door substituut-officieren van justitie en overige leidinggevenden', aldus Amoksi.
Hij hoopt dat dit probleem uiterlijk dit weekend wordt opgelost, zodat de werknemers maandag a.s. wederom aan het werk kunnen.
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| sun.sr | Door: Redactie



































