• maandag 01 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Financiën: sociale uitkeringen niet verhoogd, SRD 1000 apart uitgekeerd

Financiën: sociale uitkeringen niet verhoogd, SRD 1000 apart uitgekeerd

| suriname herald | Door: Redactie

Het ministerie van Financiën en Planning heeft duidelijk gemaakt dat de uitkeringen voor AOV-gerechtigden, Zwakke Huishoudens (ZWHH) en Mensen met een Beperking (MMEB) niet zijn verhoogd. De toelichting komt nadat in de samenleving verwarring was ontstaan over de recente uitbetalingen van sociale voorzieningen.

Volgens directeur Vincent Fernandes is de toelichting nodig omdat de reguliere uitkeringen de afgelopen maanden volgens het vaste uitbetalingsschema plaatsvonden, terwijl de aanvullende tegemoetkoming van SRD 1000 telkens apart werd uitbetaald.

Voor de maand mei 2026 hebben het ministerie van Financiën en Planning en het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) echter besloten om de reguliere uitkering en het extra bedrag van SRD 1000 gelijktijdig uit te betalen.

Volgens het ministerie betekent deze gezamenlijke uitbetaling niet dat de uitkeringen zijn verhoogd. Het gaat uitsluitend om een administratieve bundeling van de reguliere betaling en de extra ondersteuning.

Met deze aanpak willen Financiën en Sozavo het betalingsproces overzichtelijker en efficiënter maken voor de rechthebbenden.

| suriname herald | Door: Redactie