
ELEKTRICITEITSSECTOR BLIJFT ZWAAR LEUNEN OP STAATSSTEUN
| united news | Door: Redactie
De elektriciteitsvoorziening in Suriname blijft in sterke mate afhankelijk van overheidssteun, ondanks meerdere aanpassingen van de stroomtarieven in de afgelopen jaren.
De subsidie die de staat jaarlijks toekent aan de Energie Bedrijven Suriname (EBS) is nauwelijks teruggelopen. In 2023 bedroeg de bijdrage circa SRD 3,2 miljard en ook drie jaar later ligt dit bedrag nog steeds rond de SRD 3 miljard. Minister van Natuurlijke Hulpbronnen, David Abiamofo, bevestigt dat de overheid vooralsnog een aanzienlijk deel van de kosten blijft dragen.
Volgens Abiamofo is deze situatie op termijn niet houdbaar. Hij wijst erop dat een energiebedrijf met een cruciale maatschappelijke functie niet
De minister stelt dat de aanhoudende onzekerheid rond de afbouw van de stroomsubsidie de bedrijfsvoering van EBS belemmert. Wanneer grote projecten moeten worden uitgevoerd, is het steeds de overheid die financieel moet bijspringen. Dat vormt volgens Abiamofo een risico voor duurzame bedrijfsvoering en langetermijnplanning.
In de ontwerpbegroting voor 2025 was aanvankelijk voorzien in een forse verlaging van de stroomsubsidie tot SRD 800 miljoen. Dit voornemen werd later via
Het is vooralsnog onduidelijk welke concrete maatregelen de regering zal nemen om de subsidie structureel terug te brengen naar een financieel gezonder niveau, zonder de continuïteit en betrouwbaarheid van de stroomvoorziening in gevaar te brengen.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie



































