
BGVS MOET WEER CENTRAAL STAAN IN GENEESMIDDELEN-VOORZIENING
| united news | Door: Redactie
Foto: president Jennifer Geerlings-Simons.
De regering is van plan het Bedrijf Geneesmiddelenvoorziening Suriname (BGVS) opnieuw een leidende positie te geven in de waarborging van kwalitatieve en betaalbare medicijnen.
President Jennifer Geerlings-Simons maakte tijdens de voortzetting van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) bekend dat dit voornemen deel uitmaakt van een bredere herstructurering van de gezondheidszorg, waarvan de uitvoering in 2026 van start gaat.
De hervorming moet uitmonden in een geïntegreerd zorgmodel waarin preventie en een versterkte eerstelijnszorg centraal staan. Deze aanpak moet ziekenhuizen ontlasten en de kwaliteit van de tweedelijnszorg verbeteren. Een belangrijk element daarin is de introductie van een single payer-systeem, waarbij het
Geerlings-Simons gaf aan dat de positie van het BGVS de afgelopen jaren sterk is verslechterd, wat heeft geleid tot een versnipperde en onvoldoende beheersbare geneesmiddelenmarkt. Binnenkort wordt hierover een rapport uitgebracht.
Tegelijkertijd werkt de regering aan maatregelen die op korte termijn de beschikbaarheid van medicijnen moeten verbeteren. “2026 is dus het jaar waarin de voorbereidingen die nu zijn getroffen
Minister van Volksgezondheid, Andre Misiekaba, gaf eerder deze week aan dat het BGVS in het verleden op een teleurstellende wijze uit de markt is gedrukt. De voorgenomen hervormingen moeten ervoor zorgen dat het bedrijf weer een stabiele en strategische rol krijgt binnen de nationale medicijnvoorziening.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie




































