
Amerikaanse defensieminister bespot Iraanse leiders: “Ze zitten onder de grond als ratten”
| suriname herald | Door: Redactie
De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth heeft vrijdag harde kritiek geuit op de Iraanse machtselite. Tijdens een persconferentie stelde hij dat de leiders van Iran zich schuilhouden na de recente militaire escalatie en dat de nieuwe opperste leider Mojtaba Khamenei mogelijk gewond is geraakt.
Volgens Hegseth verkeert de Iraanse leiding in
Vragen over toestand van Khamenei De defensieminister suggereerde ook dat Mojtaba Khamenei mogelijk gewond is en “waarschijnlijk verminkt” zou zijn. Hij gaf echter geen concrete bewijzen voor die
De opmerkingen volgden nadat een verklaring van Khamenei — zijn eerste sinds zijn benoeming tot opperste leider — enkel schriftelijk werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie. Volgens Hegseth roept dat vragen op.
De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Foto: ReutersHij wees erop dat Iran over voldoende middelen beschikt om een
Speculaties na militaire aanvallen Khamenei is sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van 28 februari niet meer in het openbaar verschenen. Bij die aanvallen
De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde een dag eerder dat Khamenei “waarschijnlijk nog leeft”, maar mogelijk gewond is geraakt tijdens de recente militaire operaties. In internationale media circuleren daarnaast onbevestigde berichten over zijn gezondheidstoestand.
Volgens sommige analisten kan het
Ondanks de uitspraken van Hegseth verschenen vrijdag verschillende hoge Iraanse functionarissen in het openbaar tijdens de jaarlijkse Quds Day-manifestaties in Teheran.
Onder anderen president Masoud Pezeshkian, minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi, veiligheidsadviseur Ali Larijani en opperrechter Gholam-Hossein Mohseni-Ejei namen deel
Beelden van de manifestatie lijken de Amerikaanse bewering dat de volledige Iraanse leiding ondergedoken is deels tegen te spreken. De situatie rond Mojtaba Khamenei blijft echter onduidelijk, aangezien hij zelf nog niet publiekelijk is verschenen sinds de recente escalatie.
| suriname herald | Door: Redactie




































