• zaterdag 17 October 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Achaibersing zwijgt over plannen als kandidaat VHP-voorzitter

Achaibersing zwijgt over plannen als kandidaat VHP-voorzitter

| suriname herald | Door: Redactie

Oud-minister van Financien en Planning Armand Achaibersing blijft op de vlakte over zijn plannen indien hij wordt gekozen tot voorzitter van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP). In een interview met Radio ABC wilde hij nog niet ingaan op zijn prioriteiten of de koers die hij de partij wil laten varen. Volgens hem moet de VHP zich eerst versterken en zich voorbereiden om een bijdrage te leveren aan de verdere ontwikkeling van Suriname.

Achaibersing bevestigde donderdagavond dat hij bereid is zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap. Hij heeft die bereidheid kenbaar gemaakt aan een brede groep mensen binnen en buiten de partij, die hem hadden gevraagd de rol op zich te nemen. De uiteindelijke beslissing ligt volgens hem bij de partijstructuren.

De oud-minister gaf toe dat het besluit niet gemakkelijk was. Hij heeft naar eigen zeggen zorgvuldig over het verzoek nagedacht en de kwestie ook met zijn familie besproken. Hoewel hij

sinds 2020 actief is in de politiek, had hij aanvankelijk niet de ambitie om partijvoorzitter of een andere politieke functie te bekleden.

Achaibersing wilde geen namen noemen van personen die zijn kandidatuur ondersteunen. Hij omschreef de groep als breed samengesteld, met zowel VHP-leden als mensen buiten de traditionele achterban van de partij.

Over zijn visie op de toekomst van de VHP gaf hij wel aan dat de partij sterker en inclusiever moet worden. De VHP moet volgens hem een nationale partij zijn waarin iedereen die zich kan vinden in haar visie welkom is, zonder dat mensen worden uitgesloten.

Op de vraag welke concrete prioriteiten hij zou stellen als voorzitter, hield Achaibersing de boot af. Hij zei dat zijn plannen op een later moment bekend zullen worden gemaakt. Ook is nog niet duidelijk hoeveel kandidaten aan de voorzittersverkiezing zullen deelnemen.

| suriname herald | Door: Redactie