• vrijdag 23 May 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Vrouwen Sunny Point klaar voor eigen onderneming na succesvolle SAO-training

| cds | Door: Redactie

De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op donderdag 22 mei te Sunny Point 19 vrouwen gecertificeerd in textiele werkvormen, in samenwerking met het Kabinet van de Vicepresident. De vaktraining werd verzorgd door SAO op uitdrukkelijk verzoek van de bewoners van Sunny Point en in opdracht van het Kabinet van de Vicepresident, met name het Directoraat Beleidsvoering, Monitoring en Evaluatie.

Minister Steven Mac Andrew van Arbeid Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), die de geslaagde cursisten toesprak, benadrukte het belang van initiatieven die gericht zijn op de ontwikkeling van mensen, ongeacht hun educatieve of sociale startpositie. Hij gaf aan dat er in

de groep mogelijk vrouwen waren die nooit hadden gedacht een certificaat van een opleidingsinstituut te behalen. Het was volgens hem bijzonder dat deze mijlpaal werd bereikt in de week waarin SAO haar 44-jarig bestaan vierde.

Mac Andrew sprak zijn waardering uit voor de inzet van de cursisten, die wekenlang drie keer per week aan de training deelnamen – soms tot wel 11 uur ’s avonds. Hij prees ook de instructrice, mevrouw Gracia Fer-Sabajo, als voorbeeld van de betrokkenheid van SAO-instructeurs bij hun cursisten. De bewindsman bedankte daarnaast het Kabinet van de Vicepresident voor de goede en constructieve samenwerking.

Naast de minister kwamen

ook Naomi Friperson-Esajas, voorzitter van de Raad van Bestuur van SAO, Joyce Lapar, directeur van SAO, en Ouincy Wielzen, onderdirecteur van het Directoraat Beleidsvoering, Monitoring en Evaluatie, aan het woord. Friperson-Esajas onderstreepte dat het de plicht is van elke regering om te investeren in haar bevolking, maar benadrukte ook dat kansen benut moeten worden. Ze sprak haar tevredenheid uit over het feit dat de vrouwen van Sunny Point deze kans met beide handen hebben aangegrepen en riep hen op de opgedane kennis en vaardigheden verder te benutten.

Directeur Lapar gaf aan dat SAO opnieuw heeft bewezen in staat te zijn om een cursus of project succesvol af te ronden. Toen het Kabinet van de Vicepresident SAO benaderde, was het enige verzoek van het instituut: een geschikte locatie, zodat er direct gestart kon worden. Ook zij prees instructrice Fer-Sabajo voor haar toewijding, die duidelijk heeft bijgedragen aan het succes van de training.

De onderdirecteur van het Kabinet van de Vice President toonde zich verheugd over het succes van het project en gaf aan dat er met deze training duidelijk in een behoefte is voorzien. Hij vermeldde dat alle cursisten een naaimachine ontvingen, zodat zij hun nieuwe vaardigheden direct in de praktijk kunnen toepassen. Tot verrassing van allen ontving ook de instructrice, Fer-Sabajo, een naaimachine als blijk van waardering voor haar inzet.

Paramaribo, 23 mei 2025Communicatie Unit

Ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken

19 vrouwen van Sunny Point zijn gecertificeerd in textiele werkvormen door de SAO. Allen ontvingen een naaimachine zodat zij hun nieuwe vaardigheden direct in de praktijk kunnen toepassen.

| cds | Door: Redactie