
Tekort aan leslokalen: ruim 2.000 leerlingen nog zonder plek bij start schooljaar
| snc.com | Door: Redactie
PARAMARIBO, 30 september 2025 – Het nieuwe schooljaar start woensdag 1 oktober met een grote uitdaging: meer dan tweeduizend leerlingen hebben nog geen plek op een school. Het tekort aan leslokalen en de overvolle klassen zorgen ervoor dat velen pas eind oktober ondergebracht kunnen worden.
Volgens Helima Poese, directeur van het Algemeen Vormend Onderwijs, zitten de openbare scholen momenteel helemaal vol. Om een oplossing te vinden, werkt het ministerie samen met de Fibos-scholen. De grootste problemen doen zich voor in de districten Wanica en Paramaribo-Zuid.
Het gaat om circa 750 leerlingen in de leerjaren 1 tot en met 8, zo’n 500 leerlingen in leerjaar 9 tot en met 12, en nog eens tussen de 800 en 1.000 leerlingen op middelbaar niveau. Voor deze laatste groep – vaak jongeren die eerder uitgevallen zijn – wordt gekeken naar plaatsing op avondscholen, afhankelijk van hun leeftijd.
Door het capaciteitsprobleem hanteren sommige scholen een noodoplossing. Leerlingen van
| snc.com | Door: Redactie




































