• dinsdag 23 June 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Suriname en Curaçao verkennen verdere samenwerking tijdens beleefdheidsbezoek

| abc-Suriname | Door: Redactie

Charles Cooper, tweede viceminister-president van Curaçao, heeft tijdens zijn bezoek aan Suriname voor de Suriname Energy, Oil & Gas Summit (SEOGS) een beleefdheidsbezoek gebracht aan president Jennifer Simons. Tijdens de ontmoeting op 22 juni in het Presidentieel Paleis stonden de historische banden tussen beide landen en mogelijkheden voor verdere samenwerking centraal.

President Simons benadrukte het belang van economische en technische samenwerking en verwees naar eerdere gesprekken met Curaçaos premier Gilmar Pisas en het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima, waarbij eveneens werd gesproken over het versterken van de onderlinge relatie.

Ook de toerismesector kwam aan bod. Volgens de president kan een betere connectiviteit, met name via maritiem transport, bijdragen aan gezamenlijke economische ontwikkeling. Daarnaast wees zij op de kansen die de opkomende olie- en gassector biedt voor samenwerking op het gebied van wet- en regelgeving, maritieme veiligheid, milieubescherming en kennisuitwisseling.

Cooper gaf aan dat Curaçao, met zijn jarenlange ervaring in de

verwerking en opslag van olie, bereid is die expertise met Suriname te delen. Hij stelde voor om gezamenlijke teams samen te stellen die mogelijke samenwerkingsprojecten verder kunnen uitwerken.

De Curaçaose bewindsman sprak zich positief uit over de relatie tussen beide landen en noemde die “een 8,5 of 9”. Hij wees op de grote Surinaamse gemeenschap op Curaçao en de bijdrage die zij levert aan de samenleving. Volgens Cooper gaat de samenwerking verder dan economie en politiek alleen en vormen ook de culturele en persoonlijke banden een belangrijke basis voor de sterke relatie tussen Suriname en Curaçao.

| abc-Suriname | Door: Redactie