• donderdag 15 October 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Suriname en Curaçao bespreken versterking van bilaterale samenwerking

Suriname en Curaçao bespreken versterking van bilaterale samenwerking

| chronostimes | Door: Redactie

Tijdens zijn bezoek aan Curaçao heeft vice-president Gregory Rusland overleg gevoerd met de minister-president van Curaçao, Gilmar Pisas. Het bezoek vindt plaats van 8 tot en met 11 oktober 2026, in het kader van de viering van de 16e verjaardag van de Autonomiedag van Curaçao en de bijeenkomst Caribbean United in Excellence.

Tijdens het overleg bespraken beide leiders mogelijkheden om de samenwerking tussen Suriname en Curaçao te versterken. De gesprekken richtten zich onder meer op handel, voedselzekerheid, landbouw, energie, de olie- en gassector en financiële dienstverlening.

Advertisement

Beide leiders benadrukten het belang van nauwere samenwerking tussen Caribische landen en spraken de intentie uit om de besproken mogelijkheden verder uit te werken. Daarbij zal worden gekeken naar concrete vervolgstappen via de bevoegde instanties.

Met het overleg bevestigden vice-president Rusland en minister-president Pisas hun streven

naar sterkere bilaterale betrekkingen en samenwerking die bijdraagt aan duurzame economische ontwikkeling en welvaart in het Caribisch gebied.

Redactie Chronos

| chronostimes | Door: Redactie