
Surinaamse delegatie volgt diplomatieke training in China
| abc-Suriname | Door: Redactie
In het kader van 50 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Suriname en China heeft een Surinaamse delegatie van 27 personen van 1 tot en met 19 augustus 2026 deelgenomen aan een diplomatieke training in Beijing.
Het seminar, georganiseerd door de Academy for International Business Officials (AIBO), was gericht op het versterken van kennis en vaardigheden op het gebied van internationale betrekkingen, moderne diplomatie, communicatie en samenwerking. Ook werd gesproken over de Chinese ontwikkelingsaanpak en mogelijkheden voor verdere samenwerking tussen Suriname en China.
De delegatie bestond uit vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS), het Kabinet van de President, De Nationale Assemblée en de private sector.
Naast theoretische lessen in Beijing brachten de deelnemers werkbezoeken aan Hami en Urumqi. Daar maakten zij kennis met onder meer moderne landbouw, hernieuwbare energie, logistiek en stedelijke ontwikkeling. Ook werden historische en culturele locaties bezocht, waaronder de Chinese Muur.
Tijdens de afsluitingsceremonie op 17 augustus benadrukte
Het seminar is één van de activiteiten in het kader van 50 jaar Suriname-China-relaties en moet bijdragen aan verdere kennisuitwisseling en verdieping van het strategisch partnerschap tussen beide landen.
| abc-Suriname | Door: Redactie
































