
Somohardjo: NPS heeft bewezen geen partij van één bevolkingsgroep te zijn
| suriname herald | Door: Redactie
PL-voorzitter Paul Somohardjo heeft bij de viering van het 80-jarig bestaan van de Nationale Partij Suriname (NPS) benadrukt dat de partij door de jaren heen heeft bewezen een nationale organisatie te zijn en niet een partij die slechts één bevolkingsgroep vertegenwoordigt. Tijdens zijn toespraak in Grun Dyari wees hij op de verschillende bevolkingsgroepen die binnen de partij een plaats hebben gekregen.
Somohardjo stond uitgebreid stil bij de lange geschiedenis van de NPS. Hij wees erop dat er in het verleden een beeld bestond waarbij de partij vooral met negers werd geassocieerd. Volgens hem heeft de samenstelling van de NPS door de jaren heen echter het tegendeel bewezen.
De PL-voorzitter verwees daarbij naar Javanen, Hindostanen, inheemsen, moslims en vertegenwoordigers van andere groepen die binnen de partij actief zijn geweest of functies hebben bekleed. Daarmee heeft de NPS volgens hem laten zien dat zij een nationale opstelling heeft.
Somohardjo, die zelf 83
Ook de continuïteit binnen de partij kreeg nadrukkelijk aandacht. Volgens Somohardjo is het bijzonder dat de NPS na 80 jaar nog altijd bestaat en politiek actief is. Hij wees erop dat de partij moeilijke perioden heeft doorstaan, maar steeds is blijven voortbestaan. “NPS, je mag trots zijn”, hield hij de aanwezigen voor.
Somohardjo sprak daarnaast waardering uit voor vicepresident en NPS-voorzitter Gregory Rusland. Volgens de PL-voorzitter beschikt Rusland over de kwaliteiten om de partij verder te leiden. Hij legde daarbij de nadruk op het belang van goed leiderschap en een ordelijke overdracht binnen politieke partijen.
De PL-voorzitter zei dat niet alleen het bereiken van
Somohardjo wees verder op de manier waarop leiderschapswisselingen binnen de NPS volgens hem door de jaren heen zijn verlopen. Hij stelde dat voormalige leiders niet simpelweg aan de kant zijn gezet, maar dat de partij haar eigen mechanismen heeft gevonden om leiderschap over te dragen en tegelijkertijd de organisatie bijeen te houden.
Voor Somohardjo is juist die continuïteit een belangrijke reden waarom de NPS na acht decennia nog bestaat. Hij sprak de hoop uit dat de partij haar lange geschiedenis nog vele jaren zal voortzetten.
| suriname herald | Door: Redactie


































