
Soeropawiro: “Momenteel lopen er circa 900 rechtszaken tegen GBB”
| waterkant | Door: Redactie
Er zijn volgens minister Stanley Soeropawiro momenteel ongeveer 900 rechtszaken die lopen tegen het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer in Suriname (GBB).
“Momenteel lopen er circa 900 rechtszaken tegen het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer, waarvan in 435 gevallen een veroordeling is uitgesproken. De voornaamste oorzaken zijn een jarenlang niet-bijgewerkte administratie en onvolledige informatieverstrekking aan belanghebbenden, met als gevolg dubbele of overlappende uitgiften van percelen, uitgifte van grondhuur op eigendomspercelen en trage afhandeling van aanvragen.
Er zijn geschillen tussen burgers, waarbij de Staat wordt betrokken. Ook zijn er gevallen waarbij burgers de rechtmatigheid van uitgiften betwisten of schadeclaims indienen bij de rechter
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
De Surinaamse bewindsman merkte op dat er een actueel overzicht van beschikbare percelen ontbreekt. Volgens Soeropawiro werkt het ministerie aan een betere implementatie van het Decreet Uitgifte Domeingrond en de Anticorruptiewet om rechtszaken in de toekomst te voorkomen.
“Het terugbrengen en werken volgens de formele structuren en processen, het geven van gerichte trainingen aan medewerkers voor betere rapportages over de status van percelen, verder ook de
De bewindsman waarschuwde ambtenaren van GBB de wet niet te overtreden, aangezien zij dan aangepakt zullen worden met de mogelijkheden die de Personeelswet en Anticorruptiewet bieden.
“Zonder aanzien des persoons. Daarnaast zal het beleid van het ministerie gericht zijn op een snellere afhandeling van aanvragen en het zoveel mogelijk hanteren van het first-in-first-out-principe. Ook de communicatie met de samenleving zal worden geïntensiveerd door meer voorlichting te geven en toegang tot het ministerie te verbeteren. De samenleving mag in ieder geval geen slachtoffer worden van personen die misbruik maken van haar onwetendheid,” aldus de minister.
| waterkant | Door: Redactie