
Simons legt nieuwe koers Kabinet van de President uit
| starnieuws | Door: Redactie
Geen geld meer in eigen beheer, geen overbodige functies, en geen vriendendiensten: president Jennifer Geerlings-Simons heeft het Kabinet van de President opgeroepen tot een cultuurverandering. Tijdens een openhartige ontmoeting met het personeel vandaag kondigde zij scherpe hervormingen aan, met de grondwet als kompas.
“Ik werk met iedereen die het werk van mijn land wil doen,” benadrukte de president, waarbij zij direct duidelijk maakte dat het Kabinet van de President geen uitvoerend orgaan zal zijn. Volgens haar is het tijd om terug te kerenEen van de speerpunten in de nieuwe aanpak is een efficiënter werkend kabinet. Simons kondigde aan dat niemand binnen het kabinet persoonlijk geld zal beheren of besteden. Ze verwees naar het model van De Nationale Assemblée, waar het financiële beheer via een aparte rechtspersoon verloopt. Diezelfde aanpak zal nu ook bij het kabinet worden geïntroduceerd, meldt de Communicatiedienst Suriname.
President Jennifer Simons en incoming chefstaf Sergio Akiemboto begroeten elkaar.De personele samenstelling van het kabinet zal bovendien worden teruggebracht. Functies die niet direct bijdragen aan de kerntaken worden herzien of opgeheven. Tegelijkertijd is er plaats voor iedereen die bereid is om op een eerlijke, professionele manier bij te dragen aan het landsbelang.“Ik begrijp dat veranderingen moeilijk kunnen zijn,” zei de president, “maar ik sta voor transparantie, rechtvaardigheid en professionaliteit. Niet alles zal morgen| starnieuws | Door: Redactie




































